,

Który balsam do ust dla dzieci na zimę?

Jaką pomadkę dla dzieci wybrać?

Pękające usta i spierzchnięte wargi to problem, który dotyka wielu z nas – również najmłodszych. Co zrobić, aby skutecznie poradzić sobie z pękającą skórą na ustach. Jakie pomadki dla dzieci są najlepsze i które warto stosować?
Jaka jest najlepsza pomadka do ust dla dzieci? (fot. Canva).

Pękające usta – zimowy problem?

Skóra na wargach cały czas narażona jest na kontakt z czynnikami zewnętrznymi. Dokładniej rzecz ujmując, mamy tu na myśli czerwień wargową. To cienka warstwa błony, która nadaje kolor naszym wargom. Z racji swojej delikatnej struktury często może dochodzić do jej pękania czy uszkodzeń.

Pękanie skóry na ustach najczęściej dotyka nas zimą. Temperatura poniżej zera wysusza skórę. Błona na wargach często jest nawilżona, np. poprzez oblizywanie się, ale również w wyniku mówienia czy jedzenia. Drobne kropelki płynu narażone na kontakt z minusowymi temperaturami powodują jej niszczenie, czyli pierzchnięcie i pękanie. Problem bardzo często jest największy u dzieci, którym ciężko wytłumaczyć, żeby np. nie oblizywały się podczas zimowych spacerów. Najmłodsi na problem pękających ust są narażeni jeszcze bardziej, np. w wyniku ślinienia się, korzystania ze smoczka lub przygryzania warg itd.

Jak skutecznie chronić usta dzieci? Czy istnieje idealna pomadka ochronna dla dzieci? Czy są jadalne pomadki dla dzieci?

Jakie są pomadki ochronne dla dzieci?

W aptece można trafić na wiele pomadek ochronnych, ale którą pomadkę ochronną do ust wybrać dla najmłodszych? Przeanalizujemy najczęściej występujące produkty, które można stosować u dzieci.

Pomadka dla dzieci.

Pomadki Skarb Matki

Spójrzmy najpierw na produkty skierowane typowo dla naszych maluchów. Możemy tutaj wyróżnić firmę Skarb Matki, która ma kilka pomadek w swojej ofercie. Wśród nich znajdziemy:

  • Pomadkę ochronną do ust, policzków i noska o smaku gumy balonowej.
  • Pomadkę ochronną do ust, policzków i noska o smaku malinowym.
  • Pomadkę ochronną dla dzieci o smaku kokosa i wanilii.

Wszystkie powyższe preparaty można stosować u dzieci od 1. roku życia. Z powodzeniem można nimi smarować policzki i nosek, które również narażone są na ujemne temperatury. Aplikacja pomadki zapewnia optymalne nawilżenie i chroni skórę przed wysychaniem. Dodatkowo pomadki ochronne do ust zawierają fizyczny filtr UV – tlenek tytanu.

Pomadka dla dzieci Mustela

Ciekawą propozycją jest także pomadka Mustela Bebe z Cold Cream. To pomadka ochronna dla dzieci, którą można stosować od 1. dnia życia. Cold cream to rodzaj tłustego kremu (najczęściej z dodatkiem wosku pszczelego), który idealnie natłuszcza i nawilża skórę. Co za tym idzie – chroni przed wysychaniem i mrozem.

Propozycja od Biodermy

Bioderma w swojej ofercie posiada produkt przeznaczony typowo dla najmłodszych. Jest to krem ochronno-łagodzący ABCDerm Peri Oral, który można stosować od 1. dnia życia.

Produkty przeznaczone typowo dla dzieci w większości przypadków mają podobny skład. Znajdziemy tam naturalne oleje i składniki pochodzenia roślinnego.

Jakie są naturalne pomadki dla dzieci?

Rodzice, którzy pragną kupić dla dziecka najbardziej naturalną pomadkę, powinni wybrać preparaty bazujące na wazelinie i lanolinie kosmetycznej. Takie pomadki nie mają niepotrzebnych składników i zwykle zawierają tylko jeden składnik: białą wazelinę lub lanolinę.

Poznaj jadalne pomadki dla dzieci

Czy istnieją jadalne pomadki dla dzieci? Trzeba tutaj rozgraniczyć pewne rzeczy. Żadnych pomadek nie można jeść, natomiast pomadki dla dzieci są bezpieczne dla zdrowia i zlizywanie ich z powierzchni ust nie będzie szkodliwe. Nie bez powodu pomadki ochronne dla dzieci są smakowe. Właśnie dlatego, aby były smaczne w odbiorze dla dzieci, które z pewnością będą je zlizywać. Jednym z hitów smakowych pomadek dla dzieci jest z pewnością firma Lipsmacker.

Jakie są inne pomadki ochronne do ust?

Większość preparatów do ochrony ust można stosować także u dzieci. Jednym z takich naturalnych kosmetyków jest pomadka Oeparol Everyday. Zawiera masło Shea i olej z wiesiołka, co czyni preparat bezpiecznym dla dzieci.

Inny preparat z olejem wiesiołka to, np. pomadka z firmy GAL.

Klasyczną pomadką na spierzchnięte wargi jest Tisane. W swoim składzie zawiera olej z oliwek, witaminę E, a także miód i wosk pszczeli.

Warto rozważyć także pomadkę ochronną z ektoiną od Solinei. Oprócz ektoiny o działaniu przeciwalergicznym i przeciwzapalnym zawiera witaminę E, masło Shea i olejek jojoba.

Balsamy do ust dla dzieci

Jeśli chodzi o preparaty w formie balsamów, to znajdziemy tu produkty dla dzieci i dorosłych, jak i kosmetyki przeznaczone typowo dla najmłodszych.

Balsam do ust dla dzieci od 3. roku życia posiada w swojej ofercie firma Toofruit. Zawiera on naturalne wyciągi z oliwek, malin i kokosa, a także wosk, miód pszczeli, olej sezamowy i witaminę E.

Z balsamów, które możemy stosować bez ograniczeń wiekowych można wyróżnić Tisane oraz Biodermę Atoderm Lèvres Baume.

O czym pamiętać przy wyborze pomadki dla dzieci?

Podstawową rzeczą jest wybór kosmetyków jak najbardziej naturalnych. Pomadki ochronne dla dzieci nie powinny mieć sztucznych składników. Ważne, aby wybierać kosmetyki oparte na naturalnych tłuszczach i wyciągach roślinnych.

Jeśli mamy wybór, to najlepiej kupić pomadkę ochronną do ust lub balsam do ust dla dzieci z dodatkiem filtru UV, co dodatkowo ochroni skórę najmłodszych.

Pomadkę można aplikować często. Najlepiej ponawiać aplikację po spożyciu pokarmu i w momencie jej wyschnięcia.

W miarę możliwości należy uczulić dziecko, aby nie oblizywało ust podczas zimowych spacerów.

Bibliografia

Omawiane substancje

W tym poradniku nie omawiamy konkretnych substancji.

Omawiane schorzenia

W tym poradniku nie omawiamy konkretnych schorzeń.

Więcej poradników

Wyświetlane poradniki pochodzą z kategorii czytanego artykułu: , .