leki-orange

Suplementy diety

Suplement diety to środek spożywczy, którego stosowanie ma na celu uzupełnienie diety w niezbędne składniki odżywcze. Stanowi skoncentrowane źródło witamin, minerałów i innych związków, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Suplementy diety mogą występować w różnej formie: w postaci kapsułek, tabletek, płynów czy proszków.
Znasz nazwę suplementu diety?

Wpisz nazwę suplementu diety w polu wyszukiwania znajdującym się poniżej.

Przykładowo:

W związku z tym, że suplement diety wyłącznie wzbogaca naszą dietę w składniki odżywcze, nie ma on właściwości leczniczych. Po jego zastosowaniu nie można zatem oczekiwać poprawy stanu zdrowia. Suplementy diety mogą być pomocne dla osób, które nie są w stanie dostarczyć wszystkich składników odżywczych wraz z dietą.

Popularne suplementy diety

Poznaj najpopularniejsze suplementy diety w naszej bazie.

Pytania o suplementy diety

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o suplementy diety.
Suplement diety to środek spożywczy, który uzupełnia dietę w niezbędne składniki odżywcze. Nie wykazuje działania leczniczego, stanowi wyłącznie uzupełnienie dziennego zapotrzebowania organizmu.
Suplementy diety nie mają właściwości leczniczych. Po ich zastosowaniu nie można spodziewać się poprawy swojego stanu zdrowia. Stanowią one wyłącznie uzupełnienie diety w niezbędne składniki odżywcze.
Przyjmowanie suplementów diety ma na celu uzupełnienie naszej codziennej diety w poszczególne składniki. Powinny one być dobrane indywidualnie, gdyż każdy z nas ma inne potrzeby. Wybór właściwego suplementu diety warto przedyskutować ze swoim lekarzem lub farmaceutą.
Jeśli oczekujemy, że dany preparat przyniesie nam oczekiwany efekt zdrowotny, wówczas musimy wybrać lek. Ma on bowiem ściśle określony skład i dawkę, a także wskazania do stosowania. Suplementy diety przed dopuszczeniem do obrotu nie muszą przechodzić tak rygorystycznych badań i testów jak leki, w związku z czym ich stosowanie obarczone jest znacznie większym ryzykiem.