Dzień dobry, chciałabym się spytać czy można brać pregabaline w ciąży? To już 4 miesiąc ciąży, dopiero niedawno się zorientowałam i przez te 4 miesiące lek brałam codziennie w dawce 300 mg. Od wielu lat lecze się tym lekiem i on dobrze na mnie działa. Lekarz dopiero za jakiś czas i nie wiem co robić. Proszę o pilną odpowiedź.




















Farmaceuta
Pregabalina nie jest zalecana do stosowania w okresie ciąży ze względu na ograniczoną ilość danych dotyczących bezpieczeństwa. Substancja ta może być stosowana podczas ciąży jedynie w sytuacji, kiedy jest to bezwzględnie konieczne, a decyzję w tej sprawie zawsze podejmuje lekarz.
Najlepszym rozwiązaniem w omawianej sytuacji jest kontynuowanie stosowania leku i jak najszybsza konsultacja lekarska w sprawie dalszego postępowania.