Benzydamina jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym stosowanym w leczeniu bólu gardła i jamy ustnej. Substancja ta działa poprzez hamowanie enzymów odpowiedzialnych za proces zapalny.
Benzydamina jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym stosowanym w leczeniu bólu gardła i jamy ustnej. Substancja ta działa poprzez hamowanie enzymów odpowiedzialnych za proces zapalny.
Benzydamina to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Działa on na komórki, które powodują ból i stan zapalny, zatrzymując ich działanie. W ten sposób pomaga zmniejszyć ból i obrzęk w miejscach, które są podrażnione lub uszkodzone.
W preparatach występuje w postaci chlorowodorku benzydaminy.
aerozol do stosowania w jamie ustnej, pastylki do ssania, płyn do płukania gardła, płyn do płukania jamy ustnej, roztwór do irygacji, tabletki do ssania
Leków zawierających benzydaminę nie powinny stosować osoby, które mają alergię na tę substancję lub inny składnik leku. Osoby z problemami z nerkami i wątrobą też powinny unikać tego leku. Również, jeśli masz astmę, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chorobę Crohna, czy jesteś w ciąży lub karmisz piersią, nie powinieneś go stosować. Zawsze konsultuj wszystko z lekarzem lub farmaceutą.
Leki z benzydaminą stosuje się głównie do zwalczania bólu i obrzęków. Pomagają na przykład przy bólach gardła, bolesnych zębach, aftach czy owrzodzeniach w jamie ustnej. Mogą być też używane po operacjach czy urazach, aby zmniejszyć obrzęk. Stosowane są zewnętrznie lub miejscowo, np. w postaci płukania.
Przedawkowanie Benzydaminy może powodować zawroty głowy, senność, przyspieszenie rytmu serca, drżenie rąk, niepokój, halucynacje. Możliwe są też bóle brzucha, zawroty głowy, nudności. Priorytetem, jeżeli podejrzewasz przedawkowanie, jest natychmiastowe skontaktowanie się z lekarzem lub pogotowiem ratunkowym. Nie próbuj samodzielnie leczyć objawów, wymaga to profesjonalnej pomocy medycznej.
Benzydamina może powodować różne niepożądane efekty, między innymi uczucie pieczenia lub drętwienia w miejscu zastosowania, ból lub dyskomfort w żołądku, wymioty, świąd skóry lub wysypka. U niektórych osób może spowodować zawroty głowy, widzenie „mgieł” lub problemy z koncentracją.
Koniec.
No more pages to load