Bruceloza – co to za choroba? Jak ją leczyć?

Człowiek jest narażony na wiele chorób odzwierzęcych. Niektóre z nich przenoszą się łatwiej, za sprawą zwierząt domowych, a inne są charakterystyczne dla zwierząt hodowlanych. Jedną z przykładów chorób odzwierzęcych jest bruceloza. Co ją wywołuje, jak ją leczyć i jak się przed nią chronić? To wszystko znajdziecie w poniższym artykule.

, ,

Jak leczy się chorobę kociego pazura?

Ból głowy, powiększone węzły chłonne, gorączka, a kilka dni wcześniej niewinne zadrapanie przez kota. Takie objawy połączone z tym niemiłym incydentem mogą wskazywać na chorobę kociego pazura.

, ,

Czy można stosować końskie witaminy u ludzi?

Końskie witaminy dla ludzi wiodą prym w ostatnim czasie. Pacjentów kuszą wysokie dawki i niskie ceny. Jednak ich zażywanie nie jest bezpieczne i zgodnie z samą nazwą powinny być podawane wyłącznie dla zwierząt.

,

Co należy robić po ugryzieniu przez psa?

Ugryzienia przez psa może wiązać się z poważnymi konsekwencjami — większymi niż ból czy uszkodzenie ciała. Psy, w szczególności bezpańskie bez odpowiednich szczepień mogą być nosicielami wielu bardzo groźnych chorób, takich jak np. wścieklizna.

, ,

Jak postępować w przypadku podrapania przez kota?

Koty kojarzą się nam z czystymi i niegroźnymi zwierzętami. W przeciwieństwie do pogryzień przez psy nieczęsto słyszy się o skutkach ataków kotów. O ile na pierwszy rzut oka ciężko porównać skutki ugryzienia przez psa i z pozoru niegroźnego zadrapania przez kota, to skutki tego drugiego mogą również być bardzo nieprzyjemne, jak chociażby choroba kociego pazura.

,

Wszystko, co musisz wiedzieć o wściekliźnie

Wścieklizna jest nieuleczalną chorobą przenoszona najczęściej przez dzikie zwierzęta. Jednakże zarazić się nią można również poprzez ugryzienie udomowionego zwierzęcia będącego jej nosicielem. Zatem w jaki sposób można się przed nią obronić?

,

Jak bezpiecznie transportować swoje zwierzę (psy i koty)?

W wakacje coraz więcej ludzi decyduje się na wyjazd ze swoim czworonożnym pupilem. Dla niektórych zwierząt jazda samochodem to frajda, dla innych ogromny stres, kojarzący się np. z wizytami u weterynarza. Jak odpowiednio przygotować się do transportu zwierząt, aby zapewnić im jak najlepsze warunki i bezpieczeństwo?