Leki bez recepty na atrofię pochwy: Regevagia, Hexagyn Duo czy Mucovagin żel? (fot. leki.pl)

Jak leczyć atrofię pochwy? Leczenie naturalne i leki bez recepty

Co to jest atrofia pochwy? Atrofia pochwy jest istotnym problemem medycznym w opiece nad kobietą w okresie przekwitania, dotykającym 60-80% kobiet. Wystąpienie menopauzy wiąże się ze zmniejszeniem funkcji endokrynnej jajników, doprowadzając do spadku estrogenów w organizmie kobiety. Ich niedobór jest główną przyczyną dolegliwości pojawiających się w okresie przekwitania. Atrofia pochwy obejmuje m.in. atrofię nabłonka pochwy, […]

, ,

Jaki jest najskuteczniejszy preparat na suchość pochwy?

Suchość pochwy lub inaczej zanikowe zapalenie pochwy to bardzo uciążliwa dolegliwość, z którą może zetknąć się kobieta w każdym wieku. Suchość pochwy wywołuje dyskomfort, obniża jakość życia oraz często powoduje u kobiety utratę wiary w jej kobiecość i atrakcyjność.  Wszystko, co wiąże się ze zdrowiem seksualnym, może wpływać zarówno na tożsamość osobistą, jak i na zdrowie fizyczne. Pomimo iż zanikowe zapalenie pochwy występują nierzadko,  to temat, o którym nie mówi się zbyt często. Bywa, że kobiety męczą się z  nim latami, nikomu nie mówiąc o swoim problemie. Z prostego powodu. Jest on dla nich zbyt wstydliwy.

, ,

Żele i maści na infekcje intymne – jaki preparat wybrać?

Infekcje intymne są powszechnie występującą w populacji kobiet dolegliwością ginekologiczną, z jaką zgłaszają się pacjentki do lekarza ginekologa. Zakażenie może dotyczyć sromu i pochwy lub obejmować obie części narządu płciowego jednocześnie. Infekcja intymna klinicznie manifestuje się przede wszystkim w postaci świądu, pieczenia i podrażnienia okolic anogenitalnych, a także występowaniem specyficznego, nieprzyjemnego zapachu oraz upławów. U podstaw patogenezy leży zakażenie o etiologii bakteryjnej lub grzybiczej.

, ,