Co stosować na zapalenie dziąseł u dziecka? (fot. Canva)

Jak leczyć zapalenie dziąseł u dziecka?

Zapalenie dziąseł (łac. gingivitis) jest najczęstszym rodzajem zapalenia jamy ustnej. Ta przypadłość może występować już we wczesnym dzieciństwie, a jej częstość wzrasta z wiekiem. Rozwój zapalenia dziąseł u dzieci rozpoczyna się od zaniedbań higieny jamy ustnej, które skutkują gromadzeniem się płytki nazębnej na granicy dziąsła i szyjki zęba. Stan zapalny dziąseł to pierwszy etap choroby przyzębia (tym mianem określa się kość, w której osadzone są zęby, dziąsła, więzadła przyzębowe), który bez podjęcia leczenia może nasilać się i doprowadzić do osłabienia kości wokół zęba, oraz do jego poruszania.

,

Podrażnione podniebienie – jak leczyć?

Podrażnione podniebienie jest bardzo częstą, nieprzyjemną dolegliwością, która pojawia się tuż po zjedzeniu zbyt gorącego posiłku, czy wypiciu wrzącego napoju. Niestety czasem przyczyną pojawienia się podrażnień są stany chorobowe takie jak afty, czy nawet zmiany nowotworowe. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, co na podrażnione podniebienie?

, ,

Poznaj skuteczny lek na afty dla dzieci

Afty to nieprzyjemne zmiany na błonie śluzowej jamy ustnej. Mogą pojawić się u dzieci oraz dorosłych. Afty bolą i mają tendencję do powracania. Dowiedz się, w jaki sposób skutecznie leczyć afty.

, ,

Jakie leki znieczulające miejscowo bez recepty są skuteczne??

Leki znieczulające miejscowo stanowią ratunek w terapii wielu schorzeń z towarzyszącym bólem. Ponadto są nieodłącznym elementem zabiegów chirurgicznych i stomatologicznych, bez których obecnie ciężko wyobrazić sobie prowadzenie leczenia.

, ,

Skuteczny lek na afty. Sachol, Dentosept, czy Dezaftan?

Afty to drobne zmiany pojawiające się w jamie ustnej. Mają charakter owrzodzeń lub nadżerek i często sprawiają ból, utrudniając spożywanie pokarmów i picie napojów. Afty często mylone są przez pacjentów z pleśniawkami, dlatego warto pokazać pacjentowi zdjęcie afty. Jakie preparaty są skuteczne w leczeniu aft?

,