Czy leki mogą zaszkodzić naszym zębom?

Często nie jesteśmy świadomi działań niepożądanych, jakie mogą wywołać przyjmowane przez nas leki. O ile te popularne, np. pod postacią bólu głowy, wydają nam się normalne, o tyle potencjalny negatywny wpływ na nasze uzębienie często nas mocno dziwi. Okazuje się jednak, że istnieje całkiem spora grupa leków, które mogą szkodzić naszym zębom. Co to są więc za leki?

, ,

Poznaj leki na ropne zapalenie dziąseł

Ropień zęba i ropa w dziąśle są z reguły bardzo bolesne. Są one również potencjalnie niebezpieczne dla organizmu, mogąc prowadzić do jego zakażenie. Pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć tych dolegliwości i nie należy zwlekać z wizytą u stomatologa. Co można zrobić w międzyczasie, czekając na wizytę? Czy można w jakiś sposób samodzielnie usunąć ropę z zęba lub dziąseł?

,

Jakie są metody wybielania zębów?

Wybielanie zębów jest w dzisiejszym świecie bardzo promowane w mediach. W jaki sposób można zrobić to skutecznie i bezpiecznie?

Mycie zębów — sprawdź, jakie błędy popełniasz

Mycie zębów — czy w tym może być coś trudnego? Choć na pozór to niezwykle prosta czynność, to jednak większość z nas powiela wciąż te same błędy. Najpoważniejszym z nich jest całkowite zaniechanie ich pielęgnacji, niemniej to nie jedyny grzech, jaki mamy za uszami. Jakie błędy popełniamy, myjąc zęby?

, ,

Kilka sposobów na pozbycie się próchnicy

Próchnica to choroba tkanek zęba, powodująca powstawanie ubytków w ich strukturze. Jest tak powszechna, że weszła w poczet chorób cywilizacyjnych. Dotyka już niespełna roczne dzieci, a wśród dorosłych ciężko znaleźć kogoś, kto się z nią nie zmaga. Jak skutecznie walczyć z próchnicą?

, ,

Kamień i osad nazębny — czym się różnią?

Kamień i osad nazębny to dwa odrębne zjawiska. Oba bywają defektem estetycznym, dlatego tak często są przez nas mylone. Chociaż oba należą do złogów nazębnych, to ich mechanizm powstawania jest zupełnie inny. Odmienna jest również metoda ich usuwania. Jakie są różnice między kamieniem i osadem nazębnym? Jak można się ich pozbyć?

, ,

Najlepsza pasta do zębów dla dzieci

Higiena jamy ustnej jest ważnym elementem codziennej pielęgnacji nie tylko osoby dorosłej, ale również dzieci. Regularne i prawidłowe mycie zębów to najlepsza metoda profilaktyki próchnicy i chorób przyzębia. Pielęgnacja zębów mlecznych powinna rozpocząć się w chwili pojawienia się pierwszego mleczaka. Jaką pastę wybrać dla naszego dziecka?

, ,

Wybity ząb — co należy z nim zrobić?

5% wszystkich urazów, jakich doświadczamy w ciągu całego naszego życia, dotyczy jamy ustnej. Ukruszenie szkliwa, wybicie czy pęknięcie zęba to sytuacje, które bezwzględnie wymagają wizyty u specjalisty. Jednak zanim się do niego udamy, możemy samodzielnie zadbać o uszkodzony ząb. Co należy zrobić z wybitym zębem?

,