Jakie są nowe leki na ChAD? (fot. Canva)

Jakie są najnowsze metody leczenia ChAD?

Co to jest ChAD? Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD), określana także mianem zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, jest chorobą, która charakteryzuje się występowaniem epizodów depresji, manii, hipomanii lub epizodów mieszanych (maniakalnych i depresyjnych). Zazwyczaj między tymi epizodami występują okresy tak zwanej remisji, czyli całkowitego braku objawów albo występowania objawów, które posiadają niewielki stopień nasilenia. Choroba ta najczęściej rozpoczyna się […]

,
Leki na schizofrenię nowej generacji (fot. Canva).

Jakie są nowe leki na schizofrenię?

Schizofrenia jest chorobą, w której chorzy nie są zdolni do krytycznej oceny rzeczywistości. Choroba ta wymaga leczenia przez całe życie. Leczenie to obejmuje psychoterapię oraz farmakoterapię. Leki na schizofrenie nowej generacji pozwalają na eliminację objawów niepożądanych tym samym lepsze funkcjonowanie chorego.

,

Neuroleptyki – co to za leki? Czy szkodzą?

Neuroleptyki stanowią grupę leków stosowanych w leczeniu dolegliwości psychicznych występujących z zaburzeniami świadomości, omamami, urojeniami. Są głównie wykorzystywane w terapii schizofrenii i innych psychoz. Poniższy artykuł wyjaśni, czy neuroleptyki szkodzą oraz czym właściwie są?

, ,

Wpływ pandemii COVID-19 na zdrowie psychiczne

Pierwsze informacje na temat wirusa SARS-CoV-2 usłyszeliśmy w listopadzie 2019 roku, podczas panującej epidemii w mieście Wuhan. Już 11 marca 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii COVID-19. W związku z tym życie każdego człowieka na całym świecie zmieniło się z początkiem ubiegłego roku. Zmiany te mogły mieć wpływ na wzrost liczby samobójstw i zachorowań na depresję.

, , ,