Testosteron bez recepty: Stymen czy Biosteron? (fot. leki.pl)

Testosteron – w zastrzykach czy tabletkach?

Testosteron jest przez wielu uważany za symbol męskości. Dużo się o nim mówi w mediach, jak również wśród miłośników kulturystyki, gdzie dominuje pogląd, że przy jego pomocy można znacznie łatwiej zbudować atletyczną sylwetkę i znacznie zwiększyć masę mięśniową. Czy to bezpieczne? Kiedy można stosować preparaty zawierające testosteron?

, ,

Zastrzyki w kolano z kwasem hialuronowym – kiedy warto je stosować?

Kwas hialuronowy jest najczęściej kojarzony jako składnik preparatów kosmetycznych o działaniu nawilżającym i uelastyczniającym skórę. Jednak jest on również z powodzeniem stosowany w kosmetologii (jako “wypełniacz” zmarszczek), a także ortopedii oraz traumatologii. Specjaliści z zakresu narządu ruchu zalecają zastrzyki z kwasem hialuronowym, które mają za zadanie złagodzić dolegliwości bólowe i poprawić komfort życia pacjenta.

,
Saxenda, Ozempic, Victoza - zastrzyki na odchudzanie (fot. Canva).

Victoza, Ozempic, Saxenda i Trulicity na odchudzanie – czy rzeczywiście działają?

Victoza, Ozempic, Saxenda, a może Trulicty, czy te nazwy coś Ci mówią? A rozglądasz się za czymś na odchudzanie? Zastanawiasz, kiedy wreszcie kupisz skuteczne tabletki na nadwagę? Tego nie wiem, ale na jakimś forum ludzie chwalą się swoimi przemianami. Niektórzy stracili nawet 46 kg. Niewiarygodne. I stosowali właśnie Ozempic. Interesuje Cię, co to jest? Jak można go dostać? I czy pomoże także Tobie? Poznaj także pozostałe preparaty, dzięki którym niektórzy zmienili swoje życie.

, , ,

Co to jest wstrząs anafilaktyczny?

Wstrząs anafilaktyczny to reakcja nadwrażliwości, która stanowi zagrożenie dla życia. Występuje nagle w odpowiedzi na kontakt z czynnikami takie jak np. leki, jad owadów lub też pokarmy. Jak zachować się w sytuacji, kiedy osoba z naszego otoczenia będzie w stanie zagrożenia życia z powodu reakcji anafilaktycznej. Jak udzielić jej pomocy w takiej sytuacji ?

,

Zatorowość płucna – postępowanie i leczenie

Otrzymałeś diagnozę zatorowość płucna to znaczy, że w Twoich tętnicach pojawiła się skrzeplina, czyli grudka zakrzepłej krwi. Potrzebne Ci są dodatkowe badania, a przede wszystkim specjalistyczne leczenie. Chcesz wiedzieć, czy wszystko dobrze się skończy? Przeczytaj gdzie powinieneś szukać pomocy?

Jak zrobić zastrzyk w brzuch z heparyną?

Heparyny drobnocząsteczkowe to powszechnie stosowane leki przeciwzakrzepowe. Najczęściej podawane są w iniekcjach podskórnych. Zakres wskazań do ich stosowania jest szeroki, używane są m.in. w leczeniu choroby zakrzepowo-zatorowej, a także w profilaktyce przeciwzakrzepowej np. po operacjach czy złamaniach. Jak prawidłowo wykonać zastrzyk w brzuch z heparyną? Na co zwrócić szczególną uwagę?

,

Jak zrobić zastrzyk z adrenaliny?

Praktycznie każdy widział w filmie, jak duszącemu się bohaterowi ktoś podaję zamaszystym ruchem zastrzyk i za chwilę bohater, jak gdyby nigdy nic, jest całkowicie zdrowy. W życiu może nie wygląda to aż tak spektakularnie, ale warto wiedzieć, co to jest adrenalina i jak podać ją w zastrzyku. Ta wiedza może uratować komuś kiedyś życie.

, ,