Jak pozbyć się krwi z moczu? (fot.Canva)

Jak zahamować krwiomocz?

Czym różni się krwiomocz od krwinkomoczu? Co jest powodem obecności krwi w moczu? Jakie schorzenia mogą być związane z obecnością krwi w moczu?

,
Leki bez recepty na nietrzymanie moczu u mężczyzn: Prostaceum, Prostamol Uno, Wierzbownica tabletki (fot. leki.pl)

Co stosować na nietrzymanie moczu u mężczyzn?

Nietrzymanie moczu jest istotnym problemem zdrowotnym, przy czym wciąż często pomijanym przez pacjentów podczas wizyt lekarskich i nieprawidłowo leczonych przez samych specjalistów. Sama dolegliwość jest niestety coraz szerzej diagnozowana, a jednocześnie wciąż pozostaje tematem „tabu”. Obecnie szacuje się, że nietrzymanie moczu dotyczy około 10% populacji. [1] Częściej chorują kobiety, szczególnie na skutek wielu przebytych porodów naturalnych w przeszłości oraz w okresie pomenopauzalnym. Jednak trzeba też zwrócić uwagę, że trudności w oddawaniu moczu coraz częściej zgłaszają również mężczyźni. Jakie są przyczyny nietrzymania moczu u mężczyzn i czy istnieją terapie, które pozwolą zmniejszyć lub zupełnie wyeliminować wspomniane dolegliwości?

, , ,
Leki na ból nerek bez recepty: Rowatinex, Pyralgina, czy Scopolan? (fot. leki.pl).

Jakie są najlepsze tabletki na ból nerek bez recepty?

Ból w plecach najczęściej kojarzy się z bólem krzyża albo mięśni, co wiążemy z przepracowaniem lub przeciążeniem pleców. Jednak często ból pleców może mieć inny powód i pochodzić od nerek. Jak poradzić sobie z bólem nerek przy pomocy tabletek bez recepty?

, , ,

Poznaj skuteczne tabletki na nietrzymanie moczu u mężczyzn

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością znacznie obniżającą komfort codziennego życia. Najczęściej kojarzona jest z osobami starszymi, jednak może dotyczyć znacznie szerszego grona osób. Należy pamiętać, że nie jest to naturalny objaw starzenia się i zawsze warto zgłosić się do lekarza, kiedy występuje dolegliwość.

,

Jak dbać o nasz wewnętrzny filtr — nerki? Światowy Dzień Nerek

Nerki to jeden z najważniejszych narządów ludzkiego organizmu, który bierze udział m.in. w usuwaniu z ustroju szkodliwych substancji. Zaburzenie prawidłowych funkcji tego narządu stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka.

,

Kamienie nerkowe — sposoby leczenia i przeciwdziałanie

Dolegliwości układu moczowego to częsta przypadłość, z jaką zmagają się pacjenci. Niektóre choroby są poważne i wymagają natychmiastowej konsultacji lekarskiej, jednak z innymi może pomóc farmaceuta. Takim przykładem będą kamienie nerkowe, które szybko zdiagnozowane i odpowiednio leczone, uchronią chorego przed poważnymi komplikacjami.