Jak wygląda ugryzienie pająka?

W Polsce (na szczęście) naturalnie nie występują niebezpieczne, jadowite gatunki pająków. Ugryzienie przez rodzime pająki może spowodować w najgorszym wypadku ból i opuchliznę. Jednakże zdarzały się przypadki, gdy jadowite pająki były przewożone nielegalnie przez podróżnych lub chowały się w transporcie np. owoców. Jak wygląda ugryzienie pająka? Jak wygląda leczenie?

, ,

Co na komary i kleszcze dla dzieci? Przegląd preparatów

Komary i kleszcze to zmora wiosennych i letnich wypraw w głąb natury. Niestety można je spotkać także w przydomowych ogródkach, a komary często towarzyszą nam również w naszych domach i mieszkaniach. Sprawdź, jaki jest najlepszy spray na komary. Co stosować na kleszcze u dzieci?

,

Maści i żele z arniką – działanie, zastosowanie i przeciwwskazania

Kwiat arniki górskiej jest surowcem roślinnym od wieków wykorzystywanym w medycynie. Zmniejsza obrzęki i stłuczenia, redukuje siniaki, a także ogranicza stany zapalne wywołane m.in. ukąszeniem przez owady. Jakie maści i żele są dostępne na rynku? Jaki preparat jest bezpieczny dla dzieci?

,

Alergia na jad owadów — jak się uchronić przed konsekwencjami?

Dla większości z nas ukąszenie przez owada jest jedynie przykrym incydentem, o którym zapominamy wraz ze zniknięciem widocznego bąbla. Są jednak wśród nas też takie osoby, dla których taka sytuacja bywa wręcz zagrożeniem zdrowia i życia. Czym jest alergia na jad owadów? Czy można się przed nią uchronić?

,