Co to są wyroby medyczne? (fot. Canva)

Co to jest wyrób medyczny?

Wielu pacjentów udających się do apteki po chociażby tabletki na ból gardła, jest przekonanych, że otrzymują lek. W rzeczywistości jednak mogą nabyć suplement diety czy wyrób medyczny. W dużej mierze mogą nie być świadomi, jakie są różnice pomiędzy tymi produktami. Wyroby medyczne pacjentom mogą kojarzyć się ze sprzętem medycznym, jak laktator czy zestawy do iniekcji. Czy słusznie? W jakich grupach produktów można obecnie znaleźć wyroby medyczne? Czym się różnią od leków?

, ,

Badanie krwi — jak się przygotować?

Odpowiednie przygotowanie do badań krwi jest niezwykle ważne. Jakość wyników, a co za tym idzie postawiona na ich podstawie diagnoza, zależy od prawidłowo wykonanych badań. W związku z tym jak się do nich przygotować?

, ,

Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy?

Kiedy zrobić test ciążowy i jaki rodzaj testu kupić? To pytanie, które zadaje sobie kobieta, która podejrzewa u siebie ciąże. Na rynku aptecznym pojawia się coraz więcej testów diagnostycznych. Badanie można wykonać z krwi, śliny lub moczu.

,

Test na COVID-19 dostępny w Biedronce — czy warto go kupić?

W poniedziałek 15 marca 2021 roku w popularnych sklepach spożywczych pojawił się w sprzedaży test na COVID-19. Takie wydarzenie — bo tak to właśnie można nazwać — wzbudziło wiele skrajnych emocji, zarówno wśród specjalistów, jak i zwykłych konsumentów. Jak działają te testy? Czy warto je kupić? Jak interpretować ich wyniki?

, ,

Testy diagnostyczne COVID-19 — rodzaje, interpretacja wyników

Od początku pandemii po wystąpieniu objawów zarażenia wirusem SARS-CoV-2 jesteśmy poddawani diagnostyce. Służą do tego testy diagnostyczne COVID-19. W obecnej chwili posiadamy 3 rodzaje testów, a wynik każdego z nich daje inne informacje do interpretacji

, ,

Jak działają testy PRIMACOVID z Biedronki?

W sklepach sieci Biedronka pojawiły się testy serologiczne na COVID-19. Jak działają te testy i w jakich przypadkach można je zastosować? O tym dowiecie się z poniższego materiału.

, ,