Jakie są najnowsze leki na reumatoidalne zapalenie stawów?

Czym jest reumatoidalne zapalenie stawów? RZS to przewlekła, układowa choroba tkanki łącznej. Charakteryzuje się nieswoistym symetrycznym zapaleniem stawów, prowadzić może do niepełnosprawności i skrócenia życia osób chorych. Zdecydowanie wpływa na stan i funkcjonalność narządu ruchu, a również jej skutki obejmują struktury pozastawowe naszego organizmu. Jej etiologia nie jest znana, czyli przyczyny wystąpienia choroby są ciągle […]

, ,

Opioidowe leki przeciwbólowe – co to za leki?

Opioidy są substancjami działającymi na receptory opioidowe, znane również jako receptory bólu, z tego względu znajdują zastosowanie w leczeniu silnych bólów. Niektóre z nich są jedyną nadzieją pacjentów w leczeniu trudnych do wytrzymania bólów, nawet w opiece paliatywnej. Niestety oprócz wieku zalet, posiadają również szereg wad, co znacznie ogranicza ich zastosowanie. W jakich przypadkach stosuje się opioidy? Czy są bezpieczne? Jakie są skutki uboczne ich stosowania?

, ,
Co na ból zęba? Saridon, Metafen, Antidol czy Solpadeine Max? (fot. leki.pl)

Co na ból zęba? Poznaj skuteczne tabletki przeciwbólowe

Jednym z najczęstszych powodów, dla których zgłaszamy się do lekarza dentysty, jest ból zęba. Jednak zanim skierujemy swoje kroki do gabinetu stomatologicznego, często sięgamy po różnego rodzaju środki uśmierzające dolegliwości bólowe. Jakie preparaty, stosowane doraźnie, pozwolą pozbyć się bólu zęba?

,

Co to jest rwa kulszowa i jak się objawia?

Z powodu rwy kulszowej cierpią młodzi, starsi, sportowcy i Ci, co popołudnia spędzają przed telewizorem. Jeśli dotknęła także Ciebie, doskonale wiesz, że rwa kulszowa na długo wyłącza z życia i wraca jak bumerang. Wciąż czujesz ból w dole pleców, chodzenie sprawia problem, a raz nie mogłeś nawet podnieść się z łóżka. Co to za przekleństwo? Wyjaśnię po kolei. Po pierwsze rwa kulszowa jest jedynie objawem, a nie chorobą. Dla Ciebie to niewielkie pocieszenie, ale skupienie się na objawach niewiele pomaga. Ulgę przyniesie dopiero leczenie przyczyny rwy kulszowej, czyli dyskopatii.

, ,