Tabletki na gardło bez recepty: Orofar max, Septolete (fot. leki.pl).

Czy istnieją tabletki na gardło z antybiotykiem bez recepty?

Ból gardła to najczęściej występujący objaw infekcji wirusowej i bakteryjnej. Często towarzyszy mu zaczerwienienie i obrzęk. Ból gardła może charakteryzować się pieczeniem, drapaniem, bólem przy przełykaniu. Istotne, żeby szybko zacząć działać. Które z dostępnych leków skutecznie zwalczają bakterie i wirusy, łagodzą ból i zapewnią komfort w infekcji? Antybiotyki to związki, które hamują namnażanie się bakterii, prowadzą do śmierci komórki bakteryjnej, zmniejszając objawy infekcji.

, ,

Jakie są preparaty z nanosrebrem na gardło?

Nanotechnologia to dziedzina będąca obiektem zainteresowań naukowców na całym świecie. Najbardziej znanym nanoproduktem są cząsteczki nanosrebra, które wykorzystuje się w wielu gałęziach medycyny, m.in. implantologii czy dermatologii. Co więcej, nanokoloid srebra jest składnikiem niektórych preparatów na gardło. Jakich? O tym opowiem w poniższym artykule.

, ,

Fiorda, Isla czy Glosal? Jaki lek na suche gardło wybrać?

Suchość w gardle jest częstym zjawiskiem, które może dotknąć każdego zwłaszcza w sezonie zimowym. Przyczyn może być wiele od zbyt suchego powietrza, poprzez alergie do refluksu. Na szczęście istnieją preparaty, które złagodzą objawy suchości gardła. Ich dokładny opis znajdziesz w poniższym artykule.

, ,
Dobry lek na ból gardła: Strepsils Intensiv, Chlorchinaldin, Orofar Max (fot. leki.pl).

Dobry lek na gardło bez recepty – jaki preparat wybrać?

Choroby górnych dróg oddechowych to jedne z najczęstszych przyczyn wizyt w aptece. Objawiają się przede wszystkim bólem gardła, chrypką, katarem i kaszlem. Istnieje cała gama preparatów, które mogą złagodzić przebieg choroby. Trzeba je jednak odpowiednio dopasować do objawów [1].

, , ,