Jaki szampon na łuszczycę jest najlepszy? (fot. Canva)

Jaki szampon warto stosować na łuszczycę?

Łuszczyca to schorzenie, z którym zmaga się około 125 mln ludzi na całym świecie. Choć przyczyna występowania choroby nie została dokładnie określona, uważa się, że wpływ mają czynniki immunologiczne, genetyczne oraz środowiskowe.

,
Jak przyspieszyć porost włosów? Loxon, Biotebal czy Maxi Krzem? (fot. leki.pl)

Skuteczne tabletki na porost włosów – jak działają i czy warto je stosować?

Czy istnieje jeden skuteczny sposób na przyspieszenie porostu włosów? Z pewnością nie. Składa się na to wiele czynników, m.in. zbilansowana dieta, odpowiednia pielęgnacja, a nawet ekspozycja na promieniowanie UV.

,

Jaki apteczny szampon na łupież warto wybrać?

Czy zastanawialiście się, w jaki sposób najlepiej pozbyć się łupieżu skóry głowy? Czasami bywa to na tyle uciążliwy problem, że zwykłe szampony o przeznaczeniu kosmetycznym nie dają rady. Łupież można skutecznie wyleczyć, korzystając ze specjalistycznych szamponów dostępnych w aptekach.

,

Jak leczyć łupież pstry?

Łupież najczęściej jest kojarzony ze skórą głowy i stosowaniem odpowiednich przeciwłupieżowych szamponów do włosów. Jednakże łupież pstry objawia się charakterystycznymi plamami w szczególności na skórze klatki piersiowej. Podobnie jak zwykły łupież,  jest on wynikiem zakażenia grzybem drożdżopodobnym z rodzaju Malassezia. Różni się tylko miejsce i wygląd zmian skórnych.

, ,

Skuteczny lek na łuszczycę głowy – co wybrać?

Łuszczyca jest przewlekłą zapalną chorobą skóry dotyczącą ok. 2-3% ogólnej populacji. Łuszczyca na głowie stanowi najczęstszą lokalizację zmian chorobowych. U wielu osób zmiany skórne w okolicy głowy są zazwyczaj pierwszą manifestacją choroby. Łuszczyca skóry owłosionej głowy jest specyficzną odmianą łuszczycy plackowatej, która może się wiązać  poczuciem stygmatyzacji i związanym z nią znaczącym obniżeniem jakości życia. Leczenie łuszczycy na głowie jest dużym problemem i stanowi duże wyzwanie terapeutyczne ze względu na braku jednego, unikatowego i  skutecznego leku na łuszczycę, słabe właściwości kosmetyczne większości dostępnych na tę okolicę preparatów oraz nierzadko wyższe niż w innych okolicach ciała oczekiwania pacjentów co do szybkości działania i skuteczności leków.

,

Cyklopiroks w leczeniu grzybicy – właściwości i przegląd preparatów

Cyklopiroks, pochodna pirydynonu, to substancja lecznicza posiadająca szerokie spektrum działania przeciwgrzybiczego. Lek jest jednym z najpopularniejszych preparatów stosowanych miejscowo na zmiany grzybicze, zaraz obok amorolfiny oraz terbinafiny. Które produkty zawierają cyklopiroks i czy rzeczywiście warto je stosować?

,

Zoxin Med i Nizoral. Poznaj szampony przeciwłupieżowe z ketokonazolem

Swędząca skóra głowy, nadmiernie przetłuszczające się włosy oraz obecność charakterystycznych, białych płatków na głowie, a często i na ubraniach mogą wskazywać na pojawienie się łupieżu. Ketokonazol to jeden z leków służących do leczenia łupieżu, a o jego charakterystyce i zasadach stosowania dowiesz się z poniższego artykułu.

,

Najskuteczniejszy środek na wszy i gnidy – co kupisz w aptece?

O wszawicy mówimy raczej niechętnie, a jeśli już to przyciszonym głosem. Głównie dlatego, że nadal jest to problem wstydliwy, mylnie kojarzony z niskim statusem socjoekonomicznym. Warto jednak mieć świadomość, że wszawica może dotyczyć każdego z nas, a w szczególności tych, którzy posiadają dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. A to dlatego, że choroba ta szczególnie łatwo przenoszona jest w miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi.

,
Nadmierne wypadanie włosów - przyczyny (fot. Canva).

Jakie są przyczyny nadmiernego wypadania włosów?

Utrata włosów może wiązać się z dużym dyskomfortem i stanowić nie tylko problem estetyczny, ale i psychologiczny. Dobór odpowiedniej terapii uzależniony jest od ustalenia przyczyny wypadania włosów, dlatego kluczowe znaczenie ma szczegółowa diagnostyka i postawienie odpowiedniego rozpoznania.

,