Syrop na kaszel krtaniowy: Supremin, Sinecod czy Levopront? (fot. leki.pl)

Czym jest kaszel krtaniowy?

Kaszel krtaniowy to rodzaj kaszlu suchego, który związany jest ze stanem zapalnym w obrębie krtani. Ma on w znacznej większości przypadków etiologię wirusową i przebiega wraz z toczącą się infekcją w obrębie górnych dróg oddechowych. Kaszel krtaniowy ze względu na charakterystyczny dźwięk wydawany przez chorego jest powszechnie nazywany kaszlem szczekającym. Dotyczy on przede wszystkim osób do 6. roku życia. Rzadziej pojawia się u starszych pacjentów.

,

Jak się pozbyć kaszlu palacza?

Palenie papierosów jest szkodliwe dla naszego organizmu i może powodować wiele problemów. Jedną z bardziej uciążliwych dolegliwości jest kaszel palacza. Co to takiego i czy da się to leczyć? W jaki sposób najlepiej poradzić sobie z kaszlem palacza?

, , ,

Co podawać na kaszel poinfekcyjny u dziecka?

Kaszel to jeden z najprostszych mechanizmów obronnych, dzięki któremu oczyszczamy drogi oddechowe i pozbywamy się z nich ciał obcych. Omawiany symptom może być konsekwencją kontaktu z czynnikiem mechanicznym (np. dymem tytoniowym), termicznym czy chemicznym, a także przebytą infekcją wirusową lub bakteryjną. W niektórych przypadkach rozwija się tzw. kaszel przewlekający (podostry), określany mianem poinfekcyjnego. Na czym polega i jak go leczyć?

, ,

Co podać na suchy męczący kaszel? Thiocodin czy Neoazarina?

Kaszel suchy zazwyczaj występuje w trakcie infekcji wirusowych. Ma charakter napadowy i nie towarzyszy mu odkrztuszanie wydzieliny. Jednym z popularniejszych leków przeciwkaszlowych jest kodeina. Jak działa? Czy wszyscy mogą ją stosować? W jakich lekach występuje?

, ,

Który lek na kaszel będzie lepszy, Flegamina czy ACC?

Kaszel mokry to odruch naszego organizmu, pozwalający na usunięcie zalegającej wydzieliny z dróg oddechowych. Jednocześnie bywa niezwykle uciążliwy i często utrudnia codzienne, normalne funkcjonowanie. Jakie leki stosuje się do łagodzenia mokrego kaszlu? Który z nich jest lepszy — Flegamina czy ACC?

, ,

Syrop z bluszczu na kaszel – Hedelix, Hederasal czy Prospan?

Wiele osób chętniej sięga po leki na bazie naturalnych produktów. W leczeniu kaszlu mokrego takim rozwiązaniem jest syrop z bluszczu. Można go podawać dzieciom powyżej 2 roku życia oraz dorosłym. Rozrzedza zalegającą wydzielinę oraz ułatwia oddychanie poprzez rozkurcz mięśni gładkich oskrzeli.

,

Sinecod, Supremin, Maxipulmon – syropy przeciwkaszlowe z butamiratem

Kaszel to dolegliwość o różnym podłożu. Może być efektem alergii, zwykłego przeziębienia, ale również poważniejszej choroby. Czasami bywa odruchem obronnym, gdy się czymś zakrztusimy. Niezależnie od pochodzenia i rodzaju skutecznie obniża jakość życia. Butamirat jest lekiem przeciwkaszlowym, którego zastosowanie omówiono w artykule.

, ,