Jak działają spalacze tłuszczu? (fot. Canva)

Jaki spalacz tłuszczu wybrać?

Smukła i wysportowana sylwetka to rzecz o jakiej wielu z nas marzy. Czy da się ją osiągnąć bez setek godzin ćwiczeń i hektolitrów wylanego potu? Czy spalacze tłuszczu działają? Czy tabletki na chudnięcie są bezpieczne dla zdrowia? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu.

, ,
Witaminy dla wegan — co powinny suplementować?

Poznaj wegańskie suplementy. Co warto stosować?

Weganizm to coraz bardziej popularny sposób na zdrowe funkcjonowanie i życie bez chorób cywilizacyjnych, w zgodzie z naturą. Charakteryzuje się niespożywaniem produktów zwierzęcych i pochodzenia odzwierzęcego. Weganie oprócz tego, że nie jedzą mięsa i ryb, nie spożywają także mleka i jego przetworów, jajek i innych produktów odzwierzęcych (np. kolagenu morskiego). Jak zapewnić sobie zdrowie, bez dostarczenia podstawowych składników pokarmowych? Czy weganizm jest bezpieczny i czy każdy może zacząć go wprowadzać w życie? Które witaminy i składniki mineralne suplementować, by zapewnić sobie zdrowie i dobre samopoczucie w diecie wegańskiej?

,

Czy wiesz, jak działa Maxiluten?

Maxiluten to suplement diety w formie doustnych tabletek. Przeznaczony jest dla pacjentów, chcących zadbać o wzrok i ostrość widzenia. Jakie substancje aktywne wchodzą w skład Maxilutenu? Jak go prawidłowo dawkować?

, ,

Wegetarianie i weganie – co powinni suplementować?

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób świadomie decyduje się zrezygnować z jedzenia mięsa lub wręcz produktów zwierzęco pochodnych. Na wegetarianizm lub weganizm decydują się najczęściej z pobudek zdrowotnych, ekonomicznych, moralnych lub ze względu na klimat. Jednakże przy nieodpowiednio zbilansowanej diecie weganie i wegetarianie mogą mieć braki pewnych składników odżywczych. Jak się uchronić i zadbać o swoje zdrowie?

, ,
Tabletki hamujące apetyt bez recepty: Therm-Line Fast, Calomial czy Be Slim? (fot. leki.pl)

Tabletki hamujące apetyt – jakie wybrać?

Wielu pacjentów przychodzi do apteki, szukając preparatów hamujących apetyt. Swoją przypadłość najczęściej tłumaczą ciągłą chęcią podjadania, z którą ciężko walczyć, co najczęściej powoduje przybieranie na wadze. Pomocne mogą okazać się dostępne w aptece herbatki lub tabletki hamujące łaknienie. Czy tego typu preparaty są skuteczne? Czy warto je stosować?

, ,

Nutridrink i jego zamienniki, czyli doustne suplementy pokarmowe

Prawidłowy stan odżywienia organizmu jest elementem niezbędnym do powrotu do zdrowia. W szpitalach oprócz leczenia choroby podstawowej za pomocą leków równie ważne jest leczenie żywieniowe. Pacjent źle odżywiony, ma znacznie gorsze rokowania i znacznie gorzej znosi terapię.

Jeśli tylko stan pacjenta na to pozwala, preferowana droga żywienia to żywienie doustne, dopiero w dalszej kolejności zaleca się żywienie dojelitowe lub pozajelitowe. W tym celu niezwykle przydatne i potrzebne są doustne suplementy pokarmowe. 

,

Czym lek roślinny różni się od ziołowego suplementu?

Leki roślinne oraz ziołowe suplementy diety stojąc na aptecznej półce, wyglądają bardzo podobnie do siebie. Często zawierają takie same składniki. Potrafią nie różnić się od siebie nawet dawką napisaną na etykiecie. Co w takim wypadku stanowi granicę pomiędzy lekiem opartym na ziołach a suplementem?

,

Czy witamina B6 faktycznie wpływa na wchłanianie magnezu?

Powszechnie wiadomo, że magnez jest niezbędnym składnikiem mineralnym, który spełnia liczne funkcje w naszym organizmie. Duża część preparatów magnezowych dostępnych w aptekach zawiera dodatek witaminy B6. Wchłanianie tego pierwiastka jest uzależnione od kilku różnych czynników, niemniej czy witamina B6 jest właśnie jednym z nich?

Czemu suplementy diety nie informują o potencjalnym działaniu kancerogennym?

Redakcja portalu Leki.pl skierowała zapytanie do Głównego Inspektoratu Sanitarnego w dniu 12 marca 2021 r., w sprawie ostrzeżenia o działaniu kancerogennym, dotyczącego glikozydów pirolizydynowych zawartych w preparatach do ssania z liściem podbiału. 

Jak przygotować się do ciąży?

Obecnie coraz większa świadomość dotycząca kwestii zdrowia sprawia, że kobiety chcą jak najlepiej przygotować się do ciąży. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko powikłań i zwiększyć szansę na urodzenie zdrowego dziecka. Nie ma konkretnych, ujednoliconych wytycznych, które krok po kroku wskazują, co należy zrobić przed zajściem w ciążę. Jest to również sprawa indywidualna, która wynika z aktualnego stanu zdrowia każdej kobiety. Oto kilka ważnych kwestii, na które każda kobieta planująca ciążę powinna zwrócić uwagę.

, , ,

Polipragmazja, czyli gdy pacjent przyjmuje zbyt dużo leków

Polipragmazja to równoczesne stosowanie wielu leków. Jej najczęstszą przyczyną jest leczenie różnych schorzeń pacjenta przez różnych lekarzy. Często poszczególni specjaliści nie mają świadomości, jakie inne leki przyjmuje ich pacjent. Niestety, kończy się to tym, że terapia nie jest dobrze kontrolowana i dopasowana. Swoją cegiełkę dokładają również sami pacjenci, którzy nierzadko przyjmują dodatkowo leki lub suplementy wydawane bez recepty. Czy polipragmazja może być groźna? Jak można jej uniknąć?

, ,