Co podwyższa poziom cukru we krwi?

Cukrzyca jest jedną z chorób cywilizacyjnych, na którą cierpi coraz więcej osób. Jest ona ściśle skorelowana z poziomem cukru we krwi. Jak się powszechnie błędnie uważa, nie tylko zła dieta może podwyższać jego poziom. 

Jak wybierać zdrowe produkty spożywcze? Poznaj 6 zasad

W idealnym świecie dieta powinna być „skrojona na miarę” i dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Różnimy się między sobą wiekiem, masą ciała, aktywnością fizyczną, a co za tym idzie — również potrzebami żywieniowymi. Tymczasem wspólnym mianownikiem dla nas wszystkich jest dobór zdrowych produktów spożywczych. Czym się kierować w trakcie zakupów?

,

Odtłuszczone produkty mleczne — dietetyczne nieporozumienie

Reklamy wyrządziły nam dużo krzywdy. Zakorzeniły w naszej świadomości wiele nieprawdziwych teorii. Jedną z nich jest przekonanie o chorobotwórczych tłuszczach zwierzęcych i prozdrowotnych tłuszczach roślinnych. Trend ten doprowadził do sytuacji, w której na rynku aż zaroiło się od odtłuszczonych produktów mleczarskich. Czy taki krok jest słuszny? Czy tłuszcz mlekowy rzeczywiście jest dla nas szkodliwy?

,

Co wybrać – cukier czy słodziki?

Ostatnimi czasy zapanowała moda na bycie fit. Zaczęto bacznie zwracać uwagę na to, co się spożywa i w jakich ilościach. Cukier niezbyt pasuje do trendu bycia fit. Czy da się go łatwo zastąpić?

Saxenda, Ozempic, Victoza - zastrzyki na odchudzanie (fot. Canva).

Victoza, Ozempic, Saxenda i Trulicity na odchudzanie – czy rzeczywiście działają?

Victoza, Ozempic, Saxenda, a może Trulicty, czy te nazwy coś Ci mówią? A rozglądasz się za czymś na odchudzanie? Zastanawiasz, kiedy wreszcie kupisz skuteczne tabletki na nadwagę? Tego nie wiem, ale na jakimś forum ludzie chwalą się swoimi przemianami. Niektórzy stracili nawet 46 kg. Niewiarygodne. I stosowali właśnie Ozempic. Interesuje Cię, co to jest? Jak można go dostać? I czy pomoże także Tobie? Poznaj także pozostałe preparaty, dzięki którym niektórzy zmienili swoje życie.

, , ,

Uzależnienie od gier video — jak sobie poradzić?

Uzależnienie od gier komputerowych jest szczególnie widoczne u młodych osób. W jaki sposób sobie z nim można poradzić?

,

Jak powstała Coca-Cola? Historia z kokainą w tle

Coca-cola nie miała łatwego początku. Jej droga była burzliwa, od pobudzającego napoju zawierającego kokainę do jednego z najczęściej kupowanych napojów na świecie.

,

Lifestyle drugs — leki związane ze stylem życia

Poprawa jakości życia pacjenta oraz jego subiektywnej oceny odnośnie samopoczucia i zdrowia od zawsze była głównym przedmiotem zainteresowania medycyny i farmacji. Rozwój tych dziedzin przyczynił się do odkrycia szeregu nowych substancji leczniczych, z których obecnie korzystamy. Wielu z nas poszukuje odpowiedzi na każdy błahy problem zdrowotny w pigułce, a sam „styl życia” stał się przedmiotem opieki medycznej.

10 sposobów na wzmocnienie odporności

W okresie jesienno-zimowym wzrasta zachorowalność na choroby wirusowe i bakteryjne. Jest to uciążliwe, ponieważ w trakcie infekcji jesteśmy osłabieni, a nasza efektywność jest mniejsza. Poważniejsze infekcje wymagają wizyty u lekarza, zwolnienia lekarskiego, okresu odpoczynku, a także farmakoterapii lekami. Jak się przed tym uchronić?

, , ,