Tabletki na gardło bez recepty: Orofar max, Septolete (fot. leki.pl).

Czy istnieją tabletki na gardło z antybiotykiem bez recepty?

Ból gardła to najczęściej występujący objaw infekcji wirusowej i bakteryjnej. Często towarzyszy mu zaczerwienienie i obrzęk. Ból gardła może charakteryzować się pieczeniem, drapaniem, bólem przy przełykaniu. Istotne, żeby szybko zacząć działać. Które z dostępnych leków skutecznie zwalczają bakterie i wirusy, łagodzą ból i zapewnią komfort w infekcji? Antybiotyki to związki, które hamują namnażanie się bakterii, prowadzą do śmierci komórki bakteryjnej, zmniejszając objawy infekcji.

, ,

Jakie leki znieczulające miejscowo bez recepty są skuteczne??

Leki znieczulające miejscowo stanowią ratunek w terapii wielu schorzeń z towarzyszącym bólem. Ponadto są nieodłącznym elementem zabiegów chirurgicznych i stomatologicznych, bez których obecnie ciężko wyobrazić sobie prowadzenie leczenia.

, ,

Szukasz sposobu na ból gardła u dziecka? Sprawdź, co warto kupić w aptece

U dzieci ból gardła pojawia się dosyć często, z reguły kilka razy w ciągu roku. Najczęściej jest on spowodowany przez wirusy, znacznie rzadziej przez bakterie. Często bólowi gardła towarzyszy chrypka, kaszel, podwyższona temperatura czy katar. Czy dostępne w aptece spraye do gardła dla dzieci pozwolą zmniejszyć jego objawy?

, ,
Dobry spray na ból gardła dla dorosłych: Gardimax medica, Uniben czy Orofar Total Action? (fot. leki.pl).

Jaki jest dobry spray gardło dla dorosłych: Argentin-T, Tantum Verde czy Uniben?

Ból gardła dotyka każdego, najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie. Czasami przechodzi samoistnie, ale zdarza się, że rozwija się w coś poważniejszego. W każdym wypadku ból gardła przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, w szczególności osobom, których praca polega na mówieniu, jak np. nauczyciele. Czy spray na ból gardła są skuteczne i warte polecenia? Jak wybrać dobry spray na ból gardła?

, ,

Jakie są preparaty z nanosrebrem na gardło?

Nanotechnologia to dziedzina będąca obiektem zainteresowań naukowców na całym świecie. Najbardziej znanym nanoproduktem są cząsteczki nanosrebra, które wykorzystuje się w wielu gałęziach medycyny, m.in. implantologii czy dermatologii. Co więcej, nanokoloid srebra jest składnikiem niektórych preparatów na gardło. Jakich? O tym opowiem w poniższym artykule.

, ,

Kserostomia — przyczyny i leczenie suchości jamy ustnej

Ślina ze względu na swoje właściwości chemiczne i fizyczne pełni niezwykle ważną rolę w naszym organizmie. Wielu z nas nie jest świadomych ogromnego znaczenia jej funkcji w codziennym funkcjonowaniu oraz procesie zachowania zdrowia jamy ustnej. Jej zalety zaczynamy doceniać w momencie, gdy pojawia się problem suchości jamy ustnej. Wtedy też musimy się zmagać z szeregiem uciążliwych następstw wynikających z jej niedoboru.

Dobry lek na ból gardła: Strepsils Intensiv, Chlorchinaldin, Orofar Max (fot. leki.pl).

Dobry lek na gardło bez recepty – jaki preparat wybrać?

Choroby górnych dróg oddechowych to jedne z najczęstszych przyczyn wizyt w aptece. Objawiają się przede wszystkim bólem gardła, chrypką, katarem i kaszlem. Istnieje cała gama preparatów, które mogą złagodzić przebieg choroby. Trzeba je jednak odpowiednio dopasować do objawów [1].

, , ,
Złoty środek na chrapanie: Desnoran czy Nie Chrap Spray? (fot. leki.pl)

Złoty środek na chrapanie – czy taki istnieje?

Chrapanie to uciążliwa dolegliwość nie tylko dla cierpiących na nią pacjentów. Znacznie utrudnia nocny odpoczynek osób spędzających noce z chrapiącymi. Jakie są przyczyny i konsekwencje zdrowotne chrapania? Jakie są realne szanse na całkowite usunięcie tych dolegliwości? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy do lektury artykułu. 

, ,