Poznaj skuteczne sposoby na ból ucha

Ból ucha u dziecka wiąże się ze sporym pogorszeniem codziennego funkcjonowania. Oprócz bólu i spadku nastroju u dziecka mogą pojawić się gorączka oraz wymioty. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, co na ból ucha u dziecka?

,

Co to jest choroba Meniera?

Choroba Meniere’a charakteryzuje się występowaniem szumów usznych, zaburzeniami równowagi, niedosłuchem oraz nadwrażliwością na dźwięki. Choroba dotyka osób w każdym wieku, najczęściej objawy pojawiają się między 30, a 50 rokiem życia.

, ,

Jak czyścić uszy? Poznaj najlepszy spray do usuwania woskowiny

Woskowina w uszach jest naturalnie występującą wydzieliną naszego ciała. Ma tendencję do samodzielnego wypływania na zewnątrz. W niektórych przypadkach woskowina w uchu może wytworzyć czop, który zatyka ucho. Poniższy artykuł odpowie na pytanie: czym czyścić uszy?

, ,

Leki ototoksyczne – dlaczego uszkadzają słuch?

Zakres i dokładny mechanizm działania ototoksycznego leków na przestrzeni lat nie został i wciąż niestety nie jest dokładnie poznany. Możemy być jednak pewni, że wciąż stanowi poważny problem medyczny. Chociaż powszechnie wiadome jest, że należy unikać leków ototoksycznych u ludzi, nie jest to zawsze możliwe. Bardzo często korzyści płynące z ich stosowania w zwalczaniu zagrażających życiu chorób przewyższają ryzyko możliwego uszkodzenia słuchu.

, ,

Utrata słuchu i jego związek z demencją

Utrata słuchu to naturalny proces starzenie się. Mało kto chcę się do tego przyznać, ale taki jest fakt. Ignorowanie tego może mieć negatywne skutki. Naukowcy uważają, że utrata słuchu może się przyczyniać do demencji. Im większy ubytek słuchu, tym większe ryzyko jej wystąpienia.

,

Szumy uszne — przegląd dostępnych leków

Szumy uszne to odczuwanie dźwięku w uszach lub głowie przy braku akustycznego bodźca w otoczeniu. Dotyczą one głównie osób starszych, jednak ciężko jest ustalić ich konkretną przyczynę. Jakie leki stosuje się w celu łagodzenia szumów usznych?

Jak dbać o prawidłowy słuch? Światowy Dzień Słuchu

Słuch jest jednym ze zmysłów, który odgrywa kluczową rolę w komunikacji i rozpoznawaniu otoczenia. Niestety wiele z naszych przyzwyczajeń może niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia tego narządu.