Jakie żelazo warto brać w ciąży?

Niska hemoglobina w ciąży jest zjawiskiem bardzo powszechnym. Wynika to między innymi ze zwiększonej produkcja czerwonych krwinek i wzrostu objętości osocza. Żelazo to niezbędny składnik produkcji czerwonych krwinek. W związku z tym suplementacja żelaza w ciąży jest kluczowa.

, , ,

Najlepsze witaminy dla kobiet w ciąży – Prenatal Duo czy Falvit mama?

Jakie witaminy dla kobiet w ciąży będą najlepsze? Bardzo pomocnym przy wyborze suplementów dla ciężarnych będzie analiza Rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (PTGiP), które ukazały się w lipcu 2020 r. Obejmują one głównie opis działania, wskazania i dawkowanie pięciu substancji czynnych – kwasu foliowego, witaminy D, jodu, kwasu dokozaheksaenowego (DHA) i żelaza. Eksperci uznają […]

, , , ,

Jaki jest najlepszy kwas foliowy?

Kwas foliowy to inaczej witamina B9 albo folacyna. Jest związkiem o niezwykle istotnym znaczeniu dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niestety jego dostępność z pożywienia jest często ograniczana przez liczne interakcje ze składnikami pokarmu. Z tego powodu niedobór kwasu foliowego jest jedną z częstszych awitaminoz. W jakich lekach znajduje się kwas foliowy?

, ,