Na co pomaga Narine? (fot. Canva)

Na co pomaga Narine?

W ciele każdego człowieka żyje nawet ok. 2 kg bakterii, z czego większość w jelitach. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a każde zachwianie równowagi mikrobiologicznej organizmu np. w wyniku stresu czy złej diety, może mieć poważne konsekwencje dla organizmu. Jednymi z ciekawszych bakterii są bakterie probiotyczne Narine. Jakie mają właściwości zdrowotne? Kto i w jakich wskazaniach może je stosować? Czy są bezpieczne? Jakie preparaty dostępne są na rynku?

, ,

Probiotyki w leczeniu biegunki – czy należy je stosować?

Przyczyn biegunki upatruje się między innymi w różnego rodzaju infekcjach wirusowych i bakteryjnych. Objaw ten może być powikłaniem antybiotykoterapii, a także konsekwencją zmiany diety. W leczeniu rozwolnienia kluczowym czynnikiem jest przyjmowanie probiotyków. Jakie preparaty stosować, aby przywrócić prawidłową pracę przewodu pokarmowego?

,
Jaki jest najlepszy probiotyk dla dorosłych? Enterol, Vivomixx, Lakcid czy Lacidofil? (fot. leki.pl)

Poznaj ranking 7 najlepszych probiotyków dla dorosłych

Probiotyki to żywe mikroorganizmy, które mogą korzystnie wpływać na nasze zdrowie. Jednak mnogość preparatów probiotycznych na rynku sprawia, że często nie wiemy, który z nich wybrać. Sprawdź ranking 7 najlepszych probiotyków dla dorosłych.

, ,

Probiotyki i ich liczne zastosowania

W większości przypadków probiotyki kojarzą nam się z zapobieganiem niepożądanych efektów działania antybiotyków, takich jak biegunka czy nudności. Jak się okazuje, probiotyki posiadają dużo szersze spektrum działania i pomagają skutecznie łagodzić przebieg wielu innych schorzeń. Więc gdzie jeszcze probiotyki znajdują dodatkowe zastosowanie?

, ,

Dekalog prawidłowej antybiotykoterapii

Antybiotyki to substancje stosowane w leczeniu zakażeń wywołanych mikroorganizmami chorobotwórczymi. Uznaje się je za największy sukces medycyny XX wieku. Są związkami naturalnymi (wytwarzanymi przez niektóre bakterie lub grzyby) lub syntetycznymi. Mają właściwości przeciwbakteryjne lub przeciwgrzybicze, jednak nigdy nieprzeciwwirusowe. Działają bakteriobójczo — zabijając drobnoustroje lub bakteriostatycznie, hamując ich namnażanie. Istnieją również substancje syntetyczne o działaniu przeciwbakteryjnym nieposiadające odpowiednika w naturze – chemioterapeutyki, których charakter jest niejako tożsamy z antybiotykami.

,