Czy warto kupować tabletki na alergie rozpuszczalne w jamie ustnej?

Zbliża się okres wiosenno-letni, w którym katar, piekące oraz łzawiące oczy i nadmierne kichanie będą u niektórych na porządku dziennym. To klasyczne objawy alergii, z którymi skutecznie można walczyć, stosując leki bez recepty! Tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej mogą być dobrym i szybkim rozwiązaniem na alergię.

,

Czopki — jak i na co stosować, jak przechowywać?

Czopki przez wielu pacjentów omijane są szerokim łukiem. Czy jest się czego bać? Czy naprawdę czopki nie mają żadnych zalet i należy ich za wszelką cenę unikać?

,

Tabletka ODT — czym jest ta innowacyjna postać leku?

Najprostszą i najwygodniejszą formą podania leku jest droga doustna. Klasyczne doustne tabletki i kapsułki to najpowszechniejsze postaci leku. Mimo szeregu niewątpliwych zalet “standardowa” tabletka posiada również pewne wady. Taka sytuacja skłoniła naukowców do rozpoczęcia poszukiwań nowych metod podawania leków — równie prostych w użyciu, ale jednocześnie bardziej skutecznych i efektywnych. Modyfikacja klasycznej tabletki doprowadziła do opracowania tzw. tabletki ODT, czyli takiej, która ulega rozpadowi w jamie ustnej. Czym różni się ona od zwykłych tabletek? Jakie leki można w ten sposób formułować?

Najnowsze formy leków stosowanych w terapii

Tabletki, syropy i kapsułki to postacie leków znane wszystkim od lat. Technologia farmaceutyczna cały czas się rozwija i powstają coraz to nowsze formy leków. Celem tego rozwoju jest zwiększenie skuteczności terapii, ale również ułatwienie pacjentom stosowania leków.