Jak działają spalacze tłuszczu? (fot. Canva)

Jaki spalacz tłuszczu wybrać?

Smukła i wysportowana sylwetka to rzecz o jakiej wielu z nas marzy. Czy da się ją osiągnąć bez setek godzin ćwiczeń i hektolitrów wylanego potu? Czy spalacze tłuszczu działają? Czy tabletki na chudnięcie są bezpieczne dla zdrowia? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu.

, ,
Witamina B1, czyli tiamina — jaka jest najlepsza? (fot. Canva)

Na co pomaga witamina B1, czyli tiamina?

Czy wiecie, po co jest nam potrzebna witamina B1? Jakie są objawy jej niedoborów? Ile powinno się dziennie przyjmować witaminy B1 oraz jakie są najlepsze źródła witaminy B1? Na te pytania poznacie odpowiedź w poniższym artykule.

,
Jak stosować kwas azelainowy? (fot. Canva)

Poznaj efekty kwasu azelainowego

Kwas azelainowy występuje w aptekach w formie żelu lub kremu i jest dostępny bez recepty. Co to za związek i kiedy go najlepiej stosować? Jakie produkty z kwasem azelainowym są dostępne w aptekach? Jak stosować te leki?

, ,
Elektrolity dla seniorów: Litorsal Senior, ElectroVit Senior, Pluszczzz Elektrolity Senior (fot. leki.pl).

Jakie są dobre elektrolity dla seniora?

Picie odpowiedniej ilości płynów jest niezbędne, aby nie dopuścić do odwodnienia. Niestety czasami dochodzi do zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej, co może mieć niebezpieczne skutki zdrowotne. Mogą one być jeszcze bardziej poważne u seniorów. Poznajcie podstawowe zasady nawodnienia oraz ranking elektrolitów dla seniora.

, , ,
Na co pomaga Narine? (fot. Canva)

Na co pomaga Narine?

W ciele każdego człowieka żyje nawet ok. 2 kg bakterii, z czego większość w jelitach. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a każde zachwianie równowagi mikrobiologicznej organizmu np. w wyniku stresu czy złej diety, może mieć poważne konsekwencje dla organizmu. Jednymi z ciekawszych bakterii są bakterie probiotyczne Narine. Jakie mają właściwości zdrowotne? Kto i w jakich wskazaniach może je stosować? Czy są bezpieczne? Jakie preparaty dostępne są na rynku?

, ,
Jaka jest najlepsza maść na blizny po ospie? (fot. Canva)

Blizny po ospie – jak się ich pozbyć?

Panuje powszechne przekonanie, że zmian skórnych w czasie ospy nie można rozdrapywać, bo mogą zostać blizny. Jest to prawda. Jednak krostki mogą ulec naruszeniu nawet bez drapania, co również przyczynia się do powstawania blizn. Co stosować na blizny po ospie?

, ,
Jakie właściwości ma molibden? (fot. Canva)

Jakie właściwości ma molibden?

Molibden jest niezwykle rzadko występującym na Ziemi pierwiastkiem, o którego istnieniu większość ludzi nie ma pojęcia. Występuje on w tkankach ludzi i zwierząt, przez co jest niezbędny do zachowania odpowiedniego zdrowia. Jakie ma właściwości? Jakie funkcje pełni w organizmie? Czy warto go suplementować? W jakich suplementach diety można go spotkać?

, ,
Co to jest astaksantyna? (fot.Canva)

Jakie działanie ma astaksantyna?

W organizmie człowieka nieustannie zachodzą reakcje utleniania, które prowadzą do niszczenia i śmierci komórek. Procesy te są niekorzystne, ale istnieją związki, które je spowalniają. Należą do nich przeciwutleniacze, czyli antyoksydanty. Jednym z przykładów takich cząsteczek jest astaksantyna, o której więcej przeczytacie w poniższym artykule.

,
Nowe metody leczenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego (fot. Canva)

Jakie są nowe leki na wrzodziejące zapalenie jelita grubego?

Jakie są najnowsze możliwości leczenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego? Co to są programy lekowe? Jakie są nowe leki biologiczne używane w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego? Dla kogo dostępne są nowe leki biologiczne? Czy trzeba być w szpitalu, żeby przyjmować nowe leki biologiczne?

,
Kwasy omega 3, 6, 9 - które są najlepsze? (fot.Canva)

Jakie kwasy omega 3, 6, 9 wybrać? Poznaj ranking preparatów

Kwasy omega 3, 6 i 9 stanowią zdrowe tłuszcze, które odgrywają ogromną rolę w naszym organizmie. Dostarczamy je wraz z pożywieniem i są nie tylko źródłem energii, ale także nośnikiem witamin rozpuszczalnych w tłuszczach oraz są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

,
Jakie są silne tabletki na wywołanie okresu? (fot.Canva)

Jakie są silne tabletki na wywołanie okresu?

Brak miesiączki u kobiet nie musi wcale oznaczać ciąży. Istnieje wiele powodów spóźniania się okresu. Z tego względu czasami konieczne może być użycie leków wywołujących okres. Zdecydowanie najskuteczniejsze są dostępne na receptę tabletki hormonalne z progesteronem. Nie każda kobieta może je jednak przyjmować. Alternatywą są dostępne bez recepty preparaty ziołowe. Czy są skuteczne? Czy są bezpieczne? W jaki sposób je stosować?

,
Jak wygląda leczenie trądziku hormonalnego? (fot.Canva)

Jak leczyć trądzik hormonalny?

Jedną z najbardziej powszechnych dolegliwości skórnych jest trądzik. Zmiany na skórze mogą być wywołane stanem zapalnym, nadmierną produkcją łoju, nasiloną keratynizacją w obrębie mieszków włosowych, zakażeniem bakteryjnym, a także zaburzeniem równowagi hormonalnej.

, ,
Leki na uchyłki jelita grubego: Multilac, Debutir, Siemie lniane (fot. leki.pl).

Jakie są leki bez recepty na uchyłki jelita grubego?

Uchyłki jelita grubego są dość powszechnym schorzeniem, którego jednak większość pacjentów nie jest nawet świadoma. W jego przypadku powinno stosować się produkty o wysokiej zawartości błonnika pokarmowego. Jakie leki stosuje się w przypadku uchyłków jelita grubego? Jak długo trwa zapalenie uchyłków? Czy jest groźne?

,
Krople na serce bez recepty: Krople nasercowe, Cardiobonisol (fot. leki.pl).

Jakie są dobre krople na serce bez recepty?

W aptece można znaleźć szereg preparatów w postaci kropli, które mają korzystne działanie na serce. Czy te preparaty są bezpieczne? Jakie działania niepożądane powodują? W jaki sposób działają? Czy są dobre na kołatanie serca? Kto może je stosować? Jakie preparaty można znaleźć w aptece?

,
Co stosować na ból gardła przy refluksie? Strepsils Intensive, Orofar Max czy Tantum verde? (fot. leki.pl)

Jak złagodzić ból gardła przy refluksie żołądkowo-przełykowym?

Refluks jest coraz częściej występującym schorzeniem, jest to związane z obecnym stylem życia, niezdrowymi nawykami żywnościowymi, brakiem aktywności fizycznej, przewlekłym stresem i życiem w biegu. Jednym z powikłań refluksu jest ból gardła. Co zrobić, żeby pozbyć się tej dokuczliwej dolegliwości? Czy wystarczy zmiana trybu życia? Czy warto doraźnie używać płynów do płukania gardła? A co z tabletkami do ssania na ból gardła?

,
Jak wzmocnić serce? Asparaginian CardioDuo, Doppelherz Vital Tonik, czy Vigor+ Cardio płyn? (fot. leki.pl)

Jak wzmocnić serce?

Serce jest jednym z najważniejszych organów w organizmie człowieka, jest niezbędne człowiekowi do życia. Jego prawidłowe działanie jest kluczowe, aby mógł on cieszyć się dobrym zdrowiem. W jaki sposób można więc wzmocnić serce? Jakie preparaty będą dobre dla starszych pacjentów? Czy zawsze konieczne są leki albo suplementy diety? Czy zmiana stylu życia może wzmocnić serce? Jakie domowe sposoby mogą skutecznie wzmocnić serce?

, ,
Skuteczne tabletki na obrzęk limfatyczny: Cyclovena, Dobenox, czy Aescin? (fot. leki.pl)

Jakie są leki na obrzęk limfatyczny bez recepty?

Obrzęk limfatyczny dotyczy sporej ilości osób. Objawia się opuchlizną w miejscach, gdzie pod skórą zatrzymała się chłonka. Najczęściej są to dłonie, i stopy. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, jak zlikwidować obrzęk limfatyczny?

,
Leki bez recepty na nietrzymanie moczu u mężczyzn: Prostaceum, Prostamol Uno, Wierzbownica tabletki (fot. leki.pl)

Co stosować na nietrzymanie moczu u mężczyzn?

Nietrzymanie moczu jest istotnym problemem zdrowotnym, przy czym wciąż często pomijanym przez pacjentów podczas wizyt lekarskich i nieprawidłowo leczonych przez samych specjalistów. Sama dolegliwość jest niestety coraz szerzej diagnozowana, a jednocześnie wciąż pozostaje tematem „tabu”. Obecnie szacuje się, że nietrzymanie moczu dotyczy około 10% populacji. [1] Częściej chorują kobiety, szczególnie na skutek wielu przebytych porodów naturalnych w przeszłości oraz w okresie pomenopauzalnym. Jednak trzeba też zwrócić uwagę, że trudności w oddawaniu moczu coraz częściej zgłaszają również mężczyźni. Jakie są przyczyny nietrzymania moczu u mężczyzn i czy istnieją terapie, które pozwolą zmniejszyć lub zupełnie wyeliminować wspomniane dolegliwości?

, , ,
Leki na ból nerek bez recepty: Rowatinex, Pyralgina, czy Scopolan? (fot. leki.pl).

Jakie są najlepsze tabletki na ból nerek bez recepty?

Ból w plecach najczęściej kojarzy się z bólem krzyża albo mięśni, co wiążemy z przepracowaniem lub przeciążeniem pleców. Jednak często ból pleców może mieć inny powód i pochodzić od nerek. Jak poradzić sobie z bólem nerek przy pomocy tabletek bez recepty?

, , ,
Co stosować na ból barku? Traumon, Naproxen Emo czy Dip Rilif? (fot. leki.pl).

Jaka jest najlepsza maść na ból barku?

Ból barku, a właściwie stawu barkowego i ramion, jest często występującą dolegliwością bólową. Z reguły jest związana z uszkodzeniem tkanek otaczających staw, chorób zwyrodnieniowych lub zapalnych. Często pierwszym ratunkiem dla pacjenta są łatwo dostępne w aptece maści przeciwbólowe. Które z nich są skuteczne? W jaki sposób je stosować? Czy są bezpieczne?

, ,