Kolagen rybi na stawy (fot. Canva)

Czy kolagen rybi pomaga na stawy?

Kolagen pełni wiele ważnych funkcji w organizmie człowieka. Wpływa m.in. na wygląd skóry, ma działanie antyoksydacyjne, przeciwdziała powstawaniu zmarszczek czy odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów. Początkowo był pozyskiwany z bydląt, ale znacznie bardziej ekologiczny i mający wiele zalet jest kolagen pochodzących z organizmów morskich, w tym ryb. Czy jest lepszy niż kolagen wołowy? W jakich postaciach występuje? Który preparat wybrać?

, ,

Gdzie zrobić testy na choroby weneryczne?

W aptece można kupić testy na choroby weneryczne, które dostępne są bez recepty. Jakie choroby wykrywają i czy są one rzetelne? W jaki sposób wykonać test? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

,

Co stosować na ból krzyża?

Ciężko znaleźć kogoś w dojrzałym wieku, kto nie skarżyłby się na ból pleców lub stawów. Co najlepiej zrobić, jeśli złapie nas ból krzyża? Które leki są najskuteczniejsze na tę dolegliwość?

,

Jaki jest skuteczny lek na wrzody żołądka bez recepty?

Wrzody żołądka (ale także wrzody dwunastnicy) czyli choroba wrzodowa – to najczęściej występująca choroba przewodu pokarmowego. Jakie objawy powinny zaalarmować i skłonić do dalszej diagnostyki? Jak radzić sobie z uciążliwymi objawami choroby? Czy dieta ma wpływ na prawidłowy przebieg leczenia? Przeczytaj tekst i zgromadź wszystkie niezbędne informacje.

, ,

Jakie są maści i tabletki na ból pachwiny?

Ból w pachwinie nie zawsze oznacza problem dotyczący tylko i wyłącznie tego miejsca. Może on być spowodowany przez choroby toczące się, chociażby w obrębie kręgosłupa, miednicy czy jamy brzusznej, może więc on oznaczać pojawienie się groźnej choroby, dlatego nie warto go lekceważyć. Jakie tabletki i maści można zastosować, aby uśmierzyć ból pachwiny? Kiedy należy udać się do lekarza?

, ,

Jak oczyścić wątrobę?

Zły stan wątroby przez wielu kojarzony jest z nadużywaniem alkoholu. W rzeczywistości wątroba cały czas jest narażona na działanie wielu szkodliwych substancji. Mogą one pochodzić z pożywienia, ale równie dobrze mogą być to leki czy toksyny związane z drobnoustrojami. Pomimo tego wątroba posiada szczególnie duże możliwości regeneracji. W jaki sposób można przeprowadzić detoks wątroby? Co należy zrobić, żeby był skuteczny?

, , ,

Jak wzmocnić stawy?

Młodzi ludzie często nie myślą o stawach i o tym, co powinni zrobić, żeby odpowiednio o nie zadbać. Najczęściej problemy ze stawami pojawiają się wraz z upływem czasu. Niestety, zła dieta, brak aktywności i siedzący tryb życia sprawia, że staje się to coraz szybciej, dlatego warto o nie zadbać zawczasu. Co zrobić żeby cieszyć się mocnymi stawami? Które preparaty wybrać?

, ,

Jakie są najlepsze witaminy na paznokcie?

Paznokcie i zadbane dłonie są wizytówką każdej osoby, wbrew pozorom nie tylko kobiet. Na stan paznokci wpływa nasz stan zdrowia oraz niedobory witaminowe, jakie posiadamy. W związku z tym dobór odpowiednich witamin na paznokcie jest kluczowy, jeśli pojawił się problem z ich kruchością, czy rozdwajaniem.

, ,

Jak złagodzić ból jąder?

Zapalenie jąder jest poważną chorobą, która zaniedbana może prowadzić do bezpłodności czy utraty jądra. Z tego względu w przypadku wystąpienia problemów i niepokojących objawów związanych z jądrami należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Jakie są przyczyny takiego stanu? W jaki sposób leczy się zapalenie jąder?

, ,

Jakie są krople do uszu z antybiotykiem?

Ból ucha to nieprzyjemna dolegliwość, która skutecznie zaburza codzienne funkcjonowanie. Jak pozbyć się bólu ucha? Jakie krople do uszu z antybiotykiem stosować? Czy istnieją krople do uszu z antybiotykiem bez recepty?

, ,

Jak leczyć pokrzywkę na twarzy?

Nie wszystkie zmiany skórne są niebezpieczne dla zdrowia, jednak pokrzywka – szczególnie na twarzy – może być niekomfortowa dla pacjenta. Co to właściwie jest pokrzywka i jak ją leczyć? Tego dowiecie się z artykułu!

, ,

Jaki jest najsilniejszy lek na nerwicę bez recepty i na receptę?

Zaburzenia psychiczne są trudne w diagnostyce i leczeniu. W przypadku nerwicy, objawy z reguły są dosyć oczywiste. Pacjenci są świadomi swoich absurdalnych lęków, pomimo to w pewnych sytuacjach strach ich paraliżuje. W jaki sposób można pomóc takim pacjentom? Jakie są najsilniejszy leki na nerwicę?

,

Czym smarować odmrożenia?

Odmrożenia są miejscowymi zmianami wywołanymi działaniem niskiej temperatury, dużej wilgotności i wiatru. Na odmrożenia najbardziej podatne są wystające części ciała, takie jak palce zarówno u nóg, jak i rąk oraz nos czy uszy. W jaki sposób leczyć odmrożenia? Jakie preparaty do smarowania będą najlepsze? Czy ślady po odmrożeniach znikają?

, ,

Co brać na drętwienie nóg?

Drętwienie nóg występuje najczęściej u osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Objawia się charakterystycznym mrowieniem i wymaga zmiany pozycji, aby ustało. Jakie są przyczyny drętwienia nóg? Czy może to oznaczać jakieś poważne choroby? Jakie sposoby na drętwienie nóg są najskuteczniejsze?

,

Jakie są leki bez recepty na zapalenie języka?

Zapalenie języka najczęściej oznacza ból i pieczenie języka. Zdecydowanie najczęściej problem ten występuje u pacjentów z obniżoną odpornością lub zaniedbujących higienę jamy ustnej, ale może być również spowodowany przez inne groźne choroby. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia diagnostyka i dokładne poznanie przyczyny dolegliwości. W jaki sposób leczyć zapalenie języka? Jakie leki można stosować? Czy istnieją jakieś domowe sposoby?

,

Jaka jest dobra maść na poranione brodawki?

Bolesność brodawek sutkowych jest częstym problemem w czasie karmienia piersią. Duże znaczenie ma ustalenie przyczyny bólu i zastosowanie odpowiedniej terapii, ponieważ problem ten jest częstym powodem przedwczesnego zniechęcenia oraz rezygnacji z karmienia piersią. Bolące brodawki to dolegliwość, która zazwyczaj pojawia się u kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją podróż z macierzyństwem, to bardzo ważne, aby jak najwcześniej korygować błędy, aby nie stały się nawykiem. Im noworodek jest młodszy, tym szybciej uczy się prawidłowego ssania. Nigdy nie jest za późno na poradę i zawsze można w jakiś sposób zadbać o laktację i efektywne karmienie piersią, nawet jeśli ssanie nie jest wzorcowe.

, ,

Co stosować na pękające kąciki ust?

Pękające kąciki ust nie są zwykle niebezpieczne dla zdrowia, jednak mogą być niekomfortowe dla pacjenta. Co powoduje popularne zajady i czy są one zaraźliwe? W jaki sposób najlepiej się ich pozbyć?

,

Jakie są leki moczopędne na receptę?

Jak działają diuretyki? Leki moczopędne, czyli diuretyki to jedna z ważnych grup leków stosowanych w leczeniu nadciśnienia tętniczego, jak i niewydolności mięśnia sercowego. Leki moczopędne działają najczęściej hamując transport czynny sodu w kanaliku nerkowym, bądź utrudniając dopływ jonów sodowych lub chlorkowych do  miejsc transportu. Diuretyki nie wpływają jedynie na zwiększenie wydalania jonów sodu i wody […]

,

Podrażnione podniebienie – jak leczyć?

Podrażnione podniebienie jest bardzo częstą, nieprzyjemną dolegliwością, która pojawia się tuż po zjedzeniu zbyt gorącego posiłku, czy wypiciu wrzącego napoju. Niestety czasem przyczyną pojawienia się podrażnień są stany chorobowe takie jak afty, czy nawet zmiany nowotworowe. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, co na podrażnione podniebienie?

, ,

Barbiturany – dlaczego trzeba na nie uważać?

Barbiturany to grupa leków działająca na ośrodkowy układ nerwowy. Jak one działają i czy są często stosowanymi lekami? Kiedy podaje się barbiturany? Czy barbiturany są bezpieczne? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w tym artykule.

, ,