Jak wzmocnić serce? Asparaginian CardioDuo, Doppelherz Vital Tonik, czy Vigor+ Cardio płyn? (fot. leki.pl)

Jak wzmocnić serce?

Serce jest jednym z najważniejszych organów w organizmie człowieka, jest niezbędne człowiekowi do życia. Jego prawidłowe działanie jest kluczowe, aby mógł on cieszyć się dobrym zdrowiem. W jaki sposób można więc wzmocnić serce? Jakie preparaty będą dobre dla starszych pacjentów? Czy zawsze konieczne są leki albo suplementy diety? Czy zmiana stylu życia może wzmocnić serce? Jakie domowe sposoby mogą skutecznie wzmocnić serce?

, ,
Skuteczne tabletki na obrzęk limfatyczny: Cyclovena, Dobenox, czy Aescin? (fot. leki.pl)

Jakie są leki na obrzęk limfatyczny bez recepty?

Obrzęk limfatyczny dotyczy sporej ilości osób. Objawia się opuchlizną w miejscach, gdzie pod skórą zatrzymała się chłonka. Najczęściej są to dłonie, i stopy. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, jak zlikwidować obrzęk limfatyczny?

,
Leki bez recepty na nietrzymanie moczu u mężczyzn: Prostaceum, Prostamol Uno, Wierzbownica tabletki (fot. leki.pl)

Co stosować na nietrzymanie moczu u mężczyzn?

Nietrzymanie moczu jest istotnym problemem zdrowotnym, przy czym wciąż często pomijanym przez pacjentów podczas wizyt lekarskich i nieprawidłowo leczonych przez samych specjalistów. Sama dolegliwość jest niestety coraz szerzej diagnozowana, a jednocześnie wciąż pozostaje tematem „tabu”. Obecnie szacuje się, że nietrzymanie moczu dotyczy około 10% populacji. [1] Częściej chorują kobiety, szczególnie na skutek wielu przebytych porodów naturalnych w przeszłości oraz w okresie pomenopauzalnym. Jednak trzeba też zwrócić uwagę, że trudności w oddawaniu moczu coraz częściej zgłaszają również mężczyźni. Jakie są przyczyny nietrzymania moczu u mężczyzn i czy istnieją terapie, które pozwolą zmniejszyć lub zupełnie wyeliminować wspomniane dolegliwości?

, , ,
Leki na ból nerek bez recepty: Rowatinex, Pyralgina, czy Scopolan? (fot. leki.pl).

Jakie są najlepsze tabletki na ból nerek bez recepty?

Ból w plecach najczęściej kojarzy się z bólem krzyża albo mięśni, co wiążemy z przepracowaniem lub przeciążeniem pleców. Jednak często ból pleców może mieć inny powód i pochodzić od nerek. Jak poradzić sobie z bólem nerek przy pomocy tabletek bez recepty?

, , ,
Co stosować na ból barku? Traumon, Naproxen Emo czy Dip Rilif? (fot. leki.pl).

Jaka jest najlepsza maść na ból barku?

Ból barku, a właściwie stawu barkowego i ramion, jest często występującą dolegliwością bólową. Z reguły jest związana z uszkodzeniem tkanek otaczających staw, chorób zwyrodnieniowych lub zapalnych. Często pierwszym ratunkiem dla pacjenta są łatwo dostępne w aptece maści przeciwbólowe. Które z nich są skuteczne? W jaki sposób je stosować? Czy są bezpieczne?

, ,
Jak usunąć prosaka? (fot. Canva)

Jaka jest skuteczna maść na prosaki?

Prosaki to nic innego niż zmiany na skórze w kolorze od białego do kremowego. Często występują u niemowląt i osób dorosłych w obrębie twarzy. Są niegroźne, jednak ze względów estetycznych ich usuwanie cieszy się sporym zainteresowaniem pacjentów.

, ,
Leki na opróżnianie żołądka bez recepty: Iberogast, Duspatalin Gastro, Tribux Bio (fot. leki.pl).

Jakie są leki prokinetyczne bez recepty?

Kiedy należy włączyć do leczenia lek prokinetyczny i w czym on pomoże? Czy istnieją naturalne prokinetyki? Jak postępować, aby uniknąć problemów z zaburzeniami perystaltyki przewodu pokarmowego?

,
Jak usunąć brodawki na stopach? (fot. Canva)

Jak leczyć brodawki na stopach?

Brodawki są potoczną nazwą kurzajek, które są wywoływane przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Wirus namnażając się, doprowadza do powstania swędzących i często bolesnych zmian skórnych. Brodawki są często mylone przez pacjentów z odciskami. O ile pozbycie się odcisków nie stanowi większego problemu, tak walka z kurzajkami jest długa i trudna. W jaki sposób usunąć brodawki? Które sposoby są najskuteczniejsze?

, ,
Najlepsza maść na ból kolana: Voltaren Max, Dolgit, czy Traumon? (fot. leki.pl)

Jaka jest najlepsza maść na ból kolana?

Ból kolana może mieć różne przyczyny (uraz-uszkodzenie mięśni, wiązadeł i stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, stan zapalny w przebiegu RZS-reumatoidalnego zapalenia stawów). Niezależnie jednak od nich, ważne jest, aby ulżyć w bólu w sposób skuteczny i bezpieczny.

, ,
Czym leczyć zaczerwienienie napletka? Rivanol, Oktaseptal, Clotrimazolum (fot. leki.pl) (fot. leki.pl)

Jak leczyć rany na napletku?

Rany na napletku, zapalenie żołędzi i napletka oraz inne problemy z członkiem, najczęściej zdarzają się mężczyznom, którzy niewystarczająco dbają o własną higienę i nie usuwają mastki spod napletka. Następstwem tego jest odkładanie się tam bakterii, grzybów i wirusów, które powodują bolesne objawy. W jaki sposób leczy się te dolegliwości? Czy zawsze konieczna jest wizyta u lekarza? Jakie preparaty bez recepty można stosować?

, ,
Najnowszy lek na padaczkę (fot. Canva).

Jakie są leki przeciwpadaczkowe nowej generacji?

Leki przeciwdrgawkowe są stosowane w leczeniu epilepsji, czyli padaczki. Jest to trudna w diagnostyce i prowadzeniu choroba, dlatego bardzo ważne jest stosowanie zaleconego przez lekarza leczenia. Jakie rodzaje leków przeciwpadaczkowych są dostępne na rynku? Czy są jakieś nowe preparaty? Jakie perspektywy mają pacjenci cierpiący na epilepsję?

,
Jakie są leki na nadczynność tarczycy? (fot. Canva)

Jakie są tabletki na nadczynność tarczycy?

Nadczynność tarczycy to choroba, która charakteryzuje się nadmierną produkcją hormonów przez tarczycę. Do tych hormonów należy trijodotyronina (T3) oraz tyroksyna (T4), które wpływają na wiele funkcji w organizmie, m.in. metabolizm oraz utrzymanie stałej temperatury ciała. Przyczyną wystąpienia nadczynności tarczycy najczęściej jest choroba Gravesa-Basedowa o podłożu autoimmunologicznym – organizm sam produkuje przeciwciała pobudzające tarczycę do produkcji hormonów. Drugą częstą przyczyną nadczynności tarczycy są stwierdzone guzki tarczycy (wole guzkowe nadczynne, wole tarczycy) zaburzające jej funkcjonowanie. [1,2]

,
Jak leczyć półpasiec? Pudroderm, Aciclovir Ziaja czy Variderm? (fot. leki.pl).

Jaka jest najlepsza maść na półpaśca?

Półpasiec jest chorobą wirusową spowodowaną przez patogen pozostający w organizmie w postaci utajonej po przebyciu ospy wietrznej. Gdy dojdzie do sprzyjających okoliczności np. spadku odporności, może się on uaktywnić. W jaki sposób można skutecznie wyleczyć półpaśca? Jaka jest najlepsza maść na półpaśca? A może przejdzie samoistnie, bez konieczności stosowania żadnych leków?

, ,
Leki bez recepty na upławy: Lactovaginal, Gyxoxin Optima, Iladian Direct Plus (fot. leki.pl).

Jakie są leki na upławy bez recepty?

Upławy to najczęstsza dolegliwość zgłaszana w poradni ginekologicznej. Upławy (Fluor vaginalis) są konsekwencją spowodowaną przez stany zapalne narządów rodnych kobiety, ale mogą pojawić się także u dziewczynek przed okresem pokwitania. Pochwa ma bezpośredni kontakt z otoczeniem i mogą do niej łatwo wnikać bakterie, grzyby lub inne mikroorganizmy, np. rzęsistek pochwowy.

, ,
Krzem na włosy: Silicum+H, Maxi Krzem (fot. leki.pl).

Jakie są efekty stosowania krzemu na włosy?

Krzem pełni w organizmie człowieka wiele ważnych funkcji. Jest m.in. budulcem tkanki łącznej, bierze udział w mineralizacji kości, regeneracji organizmu czy ogranicza efekty starzenia się włosów, czy paznokci. Czy w takim wypadku warto go suplementować? Czy jest to bezpieczne? W jaki sposób go suplementować, żeby był najlepiej przyswajalny?

,
Jak dawkować BCAA? przed czy po treningu? (fot. Canva)

Co to jest BCAA?

Coraz więcej osób zaczyna świadomie dbać o swój wygląd i kondycję. Oprócz odpowiednio zbilansowanej diety często związane jest to z aktywnością fizyczną, np. z regularnymi wizytami na siłowni. Sama dieta nie zawsze może wystarczyć, aby osiągnąć zadowalające efekty treningowe. Z tego względu warto zastanowić się nad szeroko dostępnymi suplementami diety, które wspomagają efekty treningowe, jak chociażby BCAA. Czym są? Jak działają? W jaki sposób je stosować? Czy są bezpieczne?

, ,
Syrop na kaszel krtaniowy: Supremin, Sinecod czy Levopront? (fot. leki.pl)

Czym jest kaszel krtaniowy?

Kaszel krtaniowy to rodzaj kaszlu suchego, który związany jest ze stanem zapalnym w obrębie krtani. Ma on w znacznej większości przypadków etiologię wirusową i przebiega wraz z toczącą się infekcją w obrębie górnych dróg oddechowych. Kaszel krtaniowy ze względu na charakterystyczny dźwięk wydawany przez chorego jest powszechnie nazywany kaszlem szczekającym. Dotyczy on przede wszystkim osób do 6. roku życia. Rzadziej pojawia się u starszych pacjentów.

, ,
Leki na nerwicę żołądka: Enterol, No-spa, Nolpaza Control (fot. leki.pl).

Jaki jest dobry lek na nerwicę żołądka?

Nerwica żołądka to zaburzenie pracy układu nerwowego o charakterze somatycznym. Może objawiać się bólami brzucha, biegunką, brakiem łaknienia, osłabieniem, ale także zaburzeniami snu i lękiem. Często, aby zdiagnozować nerwicę żołądka, należy wykluczyć inne choroby, przebiegające z podobnymi objawami (chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, zespół jelita drażliwego czy infekcję wirusową).
W przypadku nerwicy żołądka psychoterapia i farmakoterapia wpływająca na układ nerwowy ma bardzo duże znaczenie.

, ,
Najlepsze DHA dla dzieci: Omegamed Baby DHA, Bioaron Baby DHA (fot. leki.pl).

Jakie DHA dla dzieci warto wybrać?

Odpowiednia podaż witamin i minerałów jest niezbędna dla zdrowia człowieka. Prowadzone badania wskazują, które elementy diety są najbardziej istotne dla zdrowia w określonych grupach. Często poruszanym zagadnieniem jest znaczenie odpowiedniej podaży kwasów tłuszczowych w diecie, a także ich suplementacji. Szczególne znaczenie przypisywane jest kwasowi dokozaheksaenowego (DHA), ze względu na jego pozytywny wpływ na zdrowie zwłaszcza w krytycznych okresach życia, czyli u kobiet w ciąży, matek karmiących oraz u niemowląt i małych dzieci.

, , ,
Syrop na gardło dla dzieci: Bobolen porost islandzki, Pelavo, Grintuss Pediatric (fot. leki.pl).

Co stosować na ból gardła u dzieci?

Ból gardła jest bardzo częstym objawem infekcji wirusowych zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Występuje on z reguły na początku infekcji, ale może trwać też dłużej.
Objawiać się może silnym bólem, drapaniem, trudnościami w przełykaniu, a także wysuszeniem i podrażnieniem błony śluzowej gardła.

, ,