Na co pomaga olej lniany?

Na przełomie ostatniego stulecia szczególną uwagę zwrócono na kwasy tłuszczowe, obecne w oleju tłoczonym na zimno, które poprzez swoje właściwości może pomóc w leczeniu i profilaktyce chorób dietozależnych oraz przyczynić się do zmniejszenia ryzyka występowania wielu chorób. Takim olejem jest olej lniany, który jest jednym z najzdrowszych olejów roślinnych. Kwasy tłuszczowe w nim zawarte są niezbędne do prawidłowego przebiegu przemian metabolicznych w organizmie człowieka oraz pełnią rolę w prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu układu nerwowego. Lecznicze i zdrowotne właściwości oleju lnianego są wynikiem zawartych w nim bioaktywnych związków, głównie nienasyconych kwasów tłuszczowych i lignanów. Stanowi, obok ryb, najcenniejsze źródło kwasów omega-3.

, ,
Saxenda, Ozempic, Victoza - zastrzyki na odchudzanie (fot. Canva).

Victoza, Ozempic, Saxenda i Trulicity na odchudzanie – czy rzeczywiście działają?

Victoza, Ozempic, Saxenda, a może Trulicty, czy te nazwy coś Ci mówią? A rozglądasz się za czymś na odchudzanie? Zastanawiasz, kiedy wreszcie kupisz skuteczne tabletki na nadwagę? Tego nie wiem, ale na jakimś forum ludzie chwalą się swoimi przemianami. Niektórzy stracili nawet 46 kg. Niewiarygodne. I stosowali właśnie Ozempic. Interesuje Cię, co to jest? Jak można go dostać? I czy pomoże także Tobie? Poznaj także pozostałe preparaty, dzięki którym niektórzy zmienili swoje życie.

, , ,
Jaki jest najlepszy probiotyk dla dorosłych? Enterol, Vivomixx, Lakcid czy Lacidofil? (fot. leki.pl)

Poznaj ranking 7 najlepszych probiotyków dla dorosłych

Probiotyki to żywe mikroorganizmy, które mogą korzystnie wpływać na nasze zdrowie. Jednak mnogość preparatów probiotycznych na rynku sprawia, że często nie wiemy, który z nich wybrać. Sprawdź ranking 7 najlepszych probiotyków dla dorosłych.

, ,
Najmocniejszy lek na uspokojenie bez recepty: Nervomix Control, Tonaxinum Forte, Valerin Max (fot. leki.pl).

Najmocniejszy lek na uspokojenie bez recepty -Valerin czy Valused?

Stres stał się nieodzownym elementem dzisiejszego świata, a także źródłem wielu schorzeń i chorób. To właśnie dlatego ziołowe leki uspokajające, które można nabyć bez recepty, cieszą się coraz większą popularnością. Jakie preparaty uspokajające można kupić w aptece? Jak wybrać najlepszy?

, ,
Z czym nie łączyć antybiotyków? (fot. Canva)

Jakich leków nie wolno łączyć z antybiotykami?

Antybiotyki to bardzo szeroka grupa preparatów działających bakteriobójczo lub bakteriostatycznie. Są stosowane w infekcjach bakteryjnych zarówno miejscowo jak i ogólnie. Z punktu widzenia interakcji lekowych, znacznie bardziej trzeba uważać w przypadku antybiotyków podawanych ogólnie (najczęściej doustnie lub zastrzyki). Jakich leków nie można stosować razem z antybiotykami? Czy takie połączenia mogą być niebezpieczne?

, ,
Leki wspomagające pracę wątroby: Sylimarol, Essentiale Max, Hepatil, Esseliv Forte (fot. leki.pl)

Dobre tabletki na wątrobę: Essentiale Forte, Hepatil, Raphacholin czy Sylimarol?

Zła dieta, alkohol, leki czy nawet stres mogą wpływać niekorzystnie na pracę wątroby. Sygnałami, że wątroba potrzebuje wsparcia, mogą być problemy trawienne, ból w nadbrzuszu czy niestrawność. Pomimo że do pewnego stopnia wątroba potrafi się regenerować, to jej nieprawidłowa praca może być bardzo groźna dla całego organizmu, a nie wszystkie zmiany da się cofnąć. Dlatego warto o nią zadbać zawczasu. Jakie preparaty wspomagające wątrobę są dostępne bez recepty?

, ,
Jaki jest najlepszy lek przeciwbólowy? Ketonal, Paracetamol, Apap czy Pyralgina? (fot. leki.pl)

Najmocniejszy lek przeciwbólowy — Pyralgina, Paracetamol czy Ketonal?

W aptece istnieje wiele produktów dostępnych bez recepty na ból. Pomimo jednakowego celu stosowania, są to różne substancje o odmiennym działaniu. Pojawiają się więc następujące pytania: “Który lek będzie najlepszy na ból?” lub “Który preparat wybrać, aby jak najszybciej pozbyć się bólu?”. Na te i podobne pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule.

, , , ,
Dobry lek na ból gardła: Strepsils Intensiv, Chlorchinaldin, Orofar Max (fot. leki.pl).

Dobry lek na gardło bez recepty – jaki preparat wybrać?

Choroby górnych dróg oddechowych to jedne z najczęstszych przyczyn wizyt w aptece. Objawiają się przede wszystkim bólem gardła, chrypką, katarem i kaszlem. Istnieje cała gama preparatów, które mogą złagodzić przebieg choroby. Trzeba je jednak odpowiednio dopasować do objawów [1].

, , ,
Jaki jest najskuteczniejszy lek na depresję na receptę? (fot. Canva)

Jakie są najskuteczniejsze leki na depresję?

Depresja, określana także mianem zaburzeń afektywnych, przez bardzo długi czas była chorobą bagatelizowaną przez postronnych obserwatorów. Jej przyczyny, przebieg oraz następstwa pozostawiające niekiedy trwały ślad na ludzkiej psychice tłumaczono rzekomym lenistwem chorego. Istnieje spora grupa leków stosowanych w tej chorobie. Czy istnieją najskuteczniejsze leki na depresję?

, , ,