Schodząca skóra po opalaniu. Retimax, Aalntan, Bepanthen (fot. leki.pl).

Co zrobić ze schodzącą skórą po opalaniu?

Schodząca skóra z powierzchni ciała to problem nie tylko natury estetycznej. Świadczy o bardzo niekorzystnym działaniu słońca a szczególnie promieniowania UVB na naszą skórę. W wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce doszło bowiem do uszkodzenia komórek naskórka, stąd ten nieprzyjemny efekt. Oprócz łuszczenia i schodzenia skóry może ona dodatkowo piec i być gorąca, to również efekt nieostrożnego korzystania z promieni słonecznych. W takiej sytuacji dobrze jest schłodzić ciało zimnymi okładami i zastosować łagodzący balsam lub krem po opalaniu. Dobrze jeśli zawierałby alantoinę lub dekspantenol. Największa ekspozycja słoneczna jest między godziną 10.00, a 15.00 wtedy należy w miarę możliwości unikać słońca i stosować filtry z ochroną przeciwsłoneczną.

,
Kremy na blizny potrądzikowe: Cepan, Bliznasil, Contractubex (fot. leki.pl).

Poznaj sposób na blizny potrądzikowe

Trądzik to choroba skóry, która może dotykać zarówno osoby w młodym wieku, jak i dorosłych. Niekiedy trądzik różowaty zaostrza się nawet w wieku podeszłym.
Często zostawia ślady w postaci trwałych blizn. Powstają one na skutek uszkodzenia skóry właściwej. Mają postać grudek, wypukleń lub ubytków na skórze. Bardzo często są defektem kosmetycznym, który utrudnia funkcjonowanie i obniża samoocenę pacjenta.

Jakie są przyczyny wysypki u dziecka na całym ciele?

Skóra nowo narodzonego dziecka jest bardzo delikatna, ponieważ jeszcze nie jest w pełni rozwinięta. Pierwsze miesiące życia są wyzwaniem i sprawdzianem dla każdego rodzica, ponieważ noworodek, a później także niemowlę, wymaga nie tylko wzmożonej opieki, uwagi i miłości, ale też odpowiedniej pielęgnacji ciała. Jakie są przyczyny wysypki u dziecka? Czym ją smarować?

, ,

Jak wygląda kaszak?

Kaszaki są zmianami skórnymi  najczęściej zlokalizowanymi w obrębie twarzy, szyi czy tułowia. Z reguły nie są groźne dla zdrowia, ale mogą być przyczyną dyskomfortu. Dlaczego powstają kaszaki? W jaki sposób się ich pozbyć? Czy to bezpieczne?

, ,

Czym smarować świeży tatuaż?

Czym smarować świeży tatuaż? To podstawowe pytanie po zakończeniu zabiegu. Chcesz, aby skóra szybko się wygoiła a upragniony kształt lub obrazek prezentował okazale. W takim razie, czym chronić, dezynfekować i smarować świeży tatuaż? I czy do wyboru masz tylko drogie kosmetyki z salonu? Czy w aptece znajdziesz równie skuteczne i tańsze?

, ,

Czym smarować skórę po oparzeniu słonecznym?

Oparzenie słoneczne to bolesny stan, który występuje po zbyt długiej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. W tym artykule podpowiadamy, po które produkty warto sięgnąć, by zmniejszyć dotkliwość doświadczanych objawów.

,

Maść nagietkowa – właściwości, zastosowanie i gotowe preparaty

Maść z nagietka jest jednym z uniwersalnych środków w leczeniu łagodnych stanów zapalnych skóry i gojeniu niewielkich ran. Sam nagietek ma działanie przeciwzapalne oraz antybiotyczne. Poniższy artykuł odpowie na pytania: na co jest maść nagietkowa i czy warto ją kupić?

, ,