Jak się pozbyć kaszlu palacza?

Palenie papierosów jest szkodliwe dla naszego organizmu i może powodować wiele problemów. Jedną z bardziej uciążliwych dolegliwości jest kaszel palacza. Co to takiego i czy da się to leczyć? W jaki sposób najlepiej poradzić sobie z kaszlem palacza?

, , ,

Palenie papierosów w cukrzycy typu 2

Badania potwierdzają, palacze chorują częściej na cukrzycę niż osoby niepalące. Także objawy choroby rozwijają się u nich szybciej, a powikłania są bardziej dotkliwe. Najbardziej narażone są kobiety oraz osoby, które wypalają, więcej niże 20 papierosów dziennie. Po zaprzestaniu palenia ryzyko zachorowania spada, a u chorych łatwiej kontroluje się glikemię. Dlatego warto podejmować próby pozbycia się nałogu. Tutaj pomocą służą lekarze, pielęgniarki diabetologiczne oraz farmaceuci.

, ,

Jaki jest najskuteczniejszy lek na rzucenie palenia?

Uzależnienie od nikotyny dotyka bardzo dużą część polskiego społeczeństwa. Aż co trzeci palacz w ramach walki z uzależnieniem sięgnął po leki zawierające cytyzynę. Czy jest ona skuteczna? Czym przewyższa pozostałe formy terapii? Jak wygląda leczenie?

, ,

Nikotynowa terapia zastępcza — metoda na rzucenie palenia

Uważa się, że nikotynizm jest jednym z największych problemów zdrowotnych XXI wieku, przyczyniającym się do przedwczesnej śmiertelności. W Polsce papierosy pali jedna czwarta dorosłych Polaków (26%) – co piąty regularnie, a co dwudziesty – okazjonalnie [1].