Jakich leków unikać przyjmując NLPZ?

Niesteroidowe leki przeciwzapalne stanowią najpopularniejszą grupę leków przeciwbólowych. W dodatku większość z nich jest dostępna bez recepty. W poniższym artykule dowiesz się, jakich leków przeciwbólowych nie można łączyć oraz z czym nie łączyć aspiryny ?

,

Co to jest rwa kulszowa i jak się objawia?

Z powodu rwy kulszowej cierpią młodzi, starsi, sportowcy i Ci, co popołudnia spędzają przed telewizorem. Jeśli dotknęła także Ciebie, doskonale wiesz, że rwa kulszowa na długo wyłącza z życia i wraca jak bumerang. Wciąż czujesz ból w dole pleców, chodzenie sprawia problem, a raz nie mogłeś nawet podnieść się z łóżka. Co to za przekleństwo? Wyjaśnię po kolei. Po pierwsze rwa kulszowa jest jedynie objawem, a nie chorobą. Dla Ciebie to niewielkie pocieszenie, ale skupienie się na objawach niewiele pomaga. Ulgę przyniesie dopiero leczenie przyczyny rwy kulszowej, czyli dyskopatii.

, ,

Koksyby – niesteroidowe leki przeciwzapalne III generacji

Terapia bólu to skomplikowany i szeroki temat. Nie ma chyba osoby, która w swoim życiu nie doznała bólu. Jego nasilenie i podłoże bywa różne, dlatego w aptekach są dostępne substancje z różnych grup terapeutycznych. W tym artykule przeanalizujemy działanie koksybów, czyli Niesteroidowych Leków Przeciwzapalnych o selektywnym działaniu wobec cyklooksygenazy 2.

Dexak czy Opokan: co lepsze do zwalczania bólu? (fot. leki.pl)

Dexak czy Opokan: jaki jest najsilniejszy lek przeciwzapalny bez recepty?

Bóle mięśniowo – szkieletowe są powszechnie występującymi dolegliwościami. Występują na skutek przeciążenia albo urazu. Ból ten może być także następstwem chorób narządu ruchu. U osób dorosłych dotyczy najczęściej okolic krzyża, barków i kolan, może mieć również charakter rozlany (tzn. nie dotyczy tylko jednej okolicy kostno-mięśniowej). Mają charakter bólu ostrego (np. po urazie) lub przewlekłego, trwającego tygodniami i miesiącami (np. na skutek chorób zwyrodnieniowych stawów) [1].

, , ,

Dna moczanowa — profilaktyka i leczenie

Dna moczanowa (artretyzm, podagra) to jedna z najczęstszych chorób w historii medycyny. Chorobę charakteryzują nawracające stany zapalne stawów będące skutkiem nagromadzenia się w nich moczanu sodu. Dna moczanowa dotyka 1-2% populacji, a w szczególności mężczyzn powyżej 40. roku życia. Wiedza na temat tej choroby, sposobów jej leczenia oraz koniecznych zmian w stylu życia jest kluczowa w walce z tych schorzeniem.

,