Tabletki do suplementacji miedzi (fot. Canva).

Jaka jest dobra miedź w tabletkach?

Miedź jest zaliczana do składników mineralnych określanych mianem pierwiastków śladowych. Jak nietrudno się domyśleć, organizm potrzebuje ich w naprawdę niewielkich ilościach. Jakie jest prawidłowe stężenie miedzi we krwi i co może być przyczyną niedoboru lub nadmiaru tego pierwiastka?

,

Jakie są objawy niedoboru sodu? Jak go leczyć?

Odpowiedni poziom elektrolitów jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sód to elektrolit, którego niedobór wywołuje hiponatremię. Jakie są objawy niedoboru sodu i co wtedy robić? Czy jest to stan niebezpieczny dla zdrowia i życia?

,

Jakie są najlepsze witaminy na paznokcie?

Paznokcie i zadbane dłonie są wizytówką każdej osoby, wbrew pozorom nie tylko kobiet. Na stan paznokci wpływa nasz stan zdrowia oraz niedobory witaminowe, jakie posiadamy. W związku z tym dobór odpowiednich witamin na paznokcie jest kluczowy, jeśli pojawił się problem z ich kruchością, czy rozdwajaniem.

, ,

Kroplówki witaminowe – czy warto je stosować?

Wlewy witaminowe są sposobem suplementacji witamin w formie wlewu dożylnego — witaminy są wprowadzane bezpośrednio do krwiobiegu. Taki rodzaj suplementowania witamin staje się coraz bardziej modny, a jego zwolennicy twierdzą,  że jest to remedium na wiele chorób. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy takie wlewy witaminowe są bezpieczne? Jak często powinno się je stosować?

,

Witamina B17, czyli amigdalina. Czy pomaga na raka?

Chorzy na nowotwory szukają ratunku, poza medycyną konwencjonalną biorą pod uwagę różne rozwiązania, także kontrowersyjne suplementacje. Czy w przypadku amigdaliny warto zwrócić uwagę na jej zastosowanie we wspomaganiu terapii nowotworu? 

,

Wegetarianie i weganie – co powinni suplementować?

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób świadomie decyduje się zrezygnować z jedzenia mięsa lub wręcz produktów zwierzęco pochodnych. Na wegetarianizm lub weganizm decydują się najczęściej z pobudek zdrowotnych, ekonomicznych, moralnych lub ze względu na klimat. Jednakże przy nieodpowiednio zbilansowanej diecie weganie i wegetarianie mogą mieć braki pewnych składników odżywczych. Jak się uchronić i zadbać o swoje zdrowie?

, ,

Leki na niedokrwistość bez recepty – jaki preparat wybrać?

Anemia jest chorobą, w której w organizmie brakuje hemoglobiny, czyli białka odpowiedzialnego za transport tlenu. W związku z tym warto po wizycie u lekarza zaopatrzyć się w tabletki na podniesienie hemoglobiny. Długotrwała anemia jest niezwykle groźna dla naszego organizmu. Poniższy artykuł wskaże leki na anemię na receptę oraz co stosować na anemię bez recepty.

, ,

Jaki jest dobry lek na anemię bez recepty lub na receptę?

Anemia to choroba krwi, która związana jest z nieprawidłową ilością hemoglobiny. Hemoglobina to ważny składnik, gdyż odpowiada za transport tlenu, który jest niezbędny dla życia. Z tego powodu zaburzenie jej ilości może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, o czym dowiecie się z poniższego artykułu.

, ,

Witamina K – jakie ma właściwości i funkcje?

Witaminy to niezbędne składniki naszego organizmu. Odgrywają znaczną rolę w wielu procesach i reakcjach. W tym artykule pochylimy się nad witaminą rozpuszczalną w tłuszczach – witaminą K. Czy jest ona faktycznie niezbędna w naszym życiu? Do czego jest potrzebna? Czy warto ją suplementować?

, ,
Jak szybko uzupełnić żelazo w organizmie? Actiferol Fe, Sideral, czy Szelazo SR? (fot. leki.pl)/

Jakie jest najlepiej przyswajalne żelazo w tabletkach?

Żelazo pełni w naszym organizmie bardzo istotną funkcję, związaną głównie z procesami oddychania tkankowego. Żelazo jest ważnym składnikiem krwinek czerwonych, mięśni oraz enzymów. Jedną z najczęstszych konsekwencji niedoboru żelaza jest niedokrwistość z niedoboru żelaza. W większości przypadków doustna suplementacja preparatów z żelazem jest pierwszą linią leczenia, jednak u wszystkich pacjentów cierpiących na niedobór należy szukać przyczyny jego zaistnienia.

, ,