Z czego robić inhalacje na kaszel? Nebu-Dose czy Ectodose? (fot. leki.pl)

Inhalacje na kaszel mokry i suchy: NEBU-dose czy Ectodose?

W przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych często pojawia się kaszel. Może być nieproduktywny (suchy), kiedy nie wydziela się żadna wydzielina, lub mokry, kiedy czujemy odrywającą się flegmę. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z kaszlem są inhalacje. 

, ,

Nebulizacja i 11 rzeczy, które musisz wiedzieć o nebulizatorach

Wraz ze spadkiem temperatury rośnie ilość przeziębień w społeczeństwie. Niekiedy przeziębienie przechodzi samo wraz z upływem czasu, jednak bywa i tak, że potrzeba jakiejś interwencji. Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem w chorobach dróg oddechowych jest wytoczenie dział ciężkiego kalibru w postaci, np. antybiotykoterapii. Nebulizacja może skutecznie skrócić okres choroby i poprawić samopoczucie chorego. Poniżej poznasz podstawowe zasady nebulizacji.

,

Nebulizacja preparatami bez recepty — Nebu-dose, Ectodose, czy sól fizjologiczna?

Przełom wiosny i lata to ciężki sezon dla alergików i osób borykających się z nadwrażliwością dróg oddechowych. Zimą zaś mierzymy się z przeziębieniem, katarem i kaszlem. Nebulizacja jest techniką, która może ułatwić przetrwanie tego czasu. Jakie preparaty mogą być stosowane do nebulizacji? Czy nebulizacja na kaszel mokry i suchy okaże się pomocna? Po odpowiedź na to pytanie zapraszamy do lektury artykułu przybliżającego zagadnienia dotyczące nebulizacji preparatami dostępnymi bez recepty.

,

Nebulizacja preparatami na receptę. O czym warto wiedzieć?

Nebulizacja to inaczej sposób inhalacji (wziewnego podawania leku), który pozwala na dostarczenie drobnych cząsteczek substancji leczniczej bezpośrednio do dróg oddechowych chorego.

,

Nebulizatory i inhalatory — przegląd urządzeń dostępnych na rynku

Terapia inhalacyjna jest uważana za jedną z najskuteczniejszych form leczenia – taką, która zapewnia lepsze rezultaty niż w przypadku środków stosowanych pozajelitowo oraz doustnie [1]. Leczenie wziewne przeprowadzane jest za pomocą nebulizatora lub inhalatora. Jakie urządzenia oferują producenci oraz w jaki sposób dobrać sprzęt do własnych potrzeb?

,