Jakie są nowe leki na osteoporoze? (fot. Canva)

Jak wygląda nowoczesne leczenie osteoporozy?

Niekorzystne zmiany w układzie szkieletowym rozpoczynają się już około 40-45 roku życia i są też niestety nieodłącznym elementem procesu starzenia się. Procesy te mogą zachodzić szybciej lub później w zależności od prowadzonego stylu życia. Niekiedy jednak inne współistniejące choroby lub stosowane leki mogą przyspieszyć zmiany chorobowe, a w konsekwencji rozwój osteoporozy. Ze względu na starzenie się społeczeństwa i obserwowane coraz wyższe wskaźniki występowania choroby (szczególnie wśród kobiet) świat nauki wciąż stara się odnaleźć jak najefektywniejszą opcję leczenia. Jakie są najnowsze leki stosowane na osteoporozę i czy są dostępne w Polsce?

,
Bisfosfoniany ja osteoporozę — co to za leki? (fot. Canva)

Leki na osteoporozę na receptę – jak je stosować?

Osteoporoza to choroba kości, w której głównymi lekami stosowanymi do terapii są bisfosfoniany. W trakcie ich przyjmowania należy pamiętać o kilku zasadach, aby leczenie było efektywne i bezpiecznie.

, , ,

Witaminy na mocne kości. Czy rzeczywiście pomagają?

Czy istnieją cudowne preparaty na zdrowe i mocne kości? Przeglądając takie produkty najczęściej można znaleźć w nich wapń, witaminę D i K. Które substancje są najskuteczniejsze? Czym się kierować przy ich wyborze? Czy są bezpieczne? Czy występują uniwersalne „tabletki na kości”?

, ,