Witaminy na płodność dla mężczyzn (fot. Canva).

Jakie są witaminy na płodność dla mężczyzn?

Czy konieczna jest odpowiednia suplementacja u mężczyzn w trakcie starania się o dziecko? Jakie tabletki na płodność warto stosować? Czy odpowiednia dieta i odpowiednia suplementacja wpływają na męską płodność?

,
Jakie są witaminy dla mężczyzn pracujących? (fot. Canva)

Jakie są najlepsze witaminy dla mężczyzn?

Kobiety i mężczyźni mają różne zapotrzebowania na pożywienie, składniki odżywcze, minerały i witaminy. Nie zawsze ich podaż na odpowiednim poziomie wraz z dietą jest możliwa. W takich przypadkach konieczna jest suplementacja. Jakie witaminy są potrzebne mężczyznom? Które są dobre dla osób pracujących, a które pomogą na zmęczenie?

,
Leki bez recepty na nietrzymanie moczu u mężczyzn: Prostaceum, Prostamol Uno, Wierzbownica tabletki (fot. leki.pl)

Co stosować na nietrzymanie moczu u mężczyzn?

Nietrzymanie moczu jest istotnym problemem zdrowotnym, przy czym wciąż często pomijanym przez pacjentów podczas wizyt lekarskich i nieprawidłowo leczonych przez samych specjalistów. Sama dolegliwość jest niestety coraz szerzej diagnozowana, a jednocześnie wciąż pozostaje tematem „tabu”. Obecnie szacuje się, że nietrzymanie moczu dotyczy około 10% populacji. [1] Częściej chorują kobiety, szczególnie na skutek wielu przebytych porodów naturalnych w przeszłości oraz w okresie pomenopauzalnym. Jednak trzeba też zwrócić uwagę, że trudności w oddawaniu moczu coraz częściej zgłaszają również mężczyźni. Jakie są przyczyny nietrzymania moczu u mężczyzn i czy istnieją terapie, które pozwolą zmniejszyć lub zupełnie wyeliminować wspomniane dolegliwości?

, , ,
Czym leczyć zaczerwienienie napletka? Rivanol, Oktaseptal, Clotrimazolum (fot. leki.pl) (fot. leki.pl)

Jak leczyć rany na napletku?

Rany na napletku, zapalenie żołędzi i napletka oraz inne problemy z członkiem, najczęściej zdarzają się mężczyznom, którzy niewystarczająco dbają o własną higienę i nie usuwają mastki spod napletka. Następstwem tego jest odkładanie się tam bakterii, grzybów i wirusów, które powodują bolesne objawy. W jaki sposób leczy się te dolegliwości? Czy zawsze konieczna jest wizyta u lekarza? Jakie preparaty bez recepty można stosować?

, ,
Metody antykoncepcji dla mężczyzn (foty. Canva).

Jaką antykoncepcję mogą stosować mężczyźni?

Czy znasz metody antykoncepcji dla mężczyzn? Czy istnieją nowoczesne metody antykoncepcji dla mężczyzn, które są bezpieczne i skuteczne? W jaki sposób mężczyzna może najlepiej kontrolować płodność? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu.

,
Leki stosowane w leczeniu andropauzy (fot. Canva).

Leki na andropauzę: Przewodnik po najlepszych opcjach na rynku

Andropauza jest odpowiednikiem żeńskiej menopauzy, czyli okresem, w którym następują zmiany hormonalne u mężczyzn związane z procesem dojrzewania. Męskie przekwitanie jednak nieco się różni. Poniższy artykuł przedstawi różnice między tymi dwoma zjawiskami oraz jakie są możliwości terapeutyczne?

,
Naxii, Metafen Rozkurczowy oraz Urofuraginum max - leki bez recepty stosowane w zapaleniu jąder. (fot. leki.pl).

Jak złagodzić ból jąder?

Zapalenie jąder jest poważną chorobą, która zaniedbana może prowadzić do bezpłodności czy utraty jądra. Z tego względu w przypadku wystąpienia problemów i niepokojących objawów związanych z jądrami należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Jakie są przyczyny takiego stanu? W jaki sposób leczy się zapalenie jąder?

, ,

Jakie właściwości zdrowotne mają pestki dyni?

Pestki dyni są bogate w składniki prozdrowotne. Mają korzystny wpływ na produkcję plemników oraz łagodzą dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego. Z tego względu są głównie polecane dla mężczyzn. W aptece znajdziemy produkty lecznicze zawierające olej z pestek dyni.

, ,

Palma sabałowa w leczeniu prostaty

Przerost gruczołu krokowego należy do jednych z najczęstszych problemów urologicznych, z jakimi zmagają się mężczyźni na całym świecie. Dotyczy on nawet 50% mężczyzn powyżej 60. roku życia i aż 90% powyżej 85. roku życia! Schorzenie to prowadzi do przykrych objawów, które powodują dyskomfort i skutkują pogorszeniem jakości życia. Jednym z rozwiązań pozwalających na złagodzenie efektów tej choroby jest stosowanie preparatów zawierających w składzie wyciąg z owoców palmy sabalowej [1,2].

,

Skuteczny lek na prostatę bez recepty – Prostamol czy Sterko?

Prostata, czyli gruczoł krokowy, jest jednym z elementów męskiego układu płciowego. Schorzenia gruczołu krokowego zdecydowanie nasilają się wraz z wiekiem. Prostata ma wpływ na oddawanie moczu oraz czynności seksualne mężczyzn. Problemy z prostatą to często wstydliwy problem, a panowie nie chcą iść do lekarza, tylko ratują się preparatami dostępnymi bez recepty. Co można znaleźć w aptece? Czy są to skuteczne preparaty?

, ,