Co stosować na ból barku? Traumon, Naproxen Emo czy Dip Rilif? (fot. leki.pl).

Jaka jest najlepsza maść na ból barku?

Ból barku, a właściwie stawu barkowego i ramion, jest często występującą dolegliwością bólową. Z reguły jest związana z uszkodzeniem tkanek otaczających staw, chorób zwyrodnieniowych lub zapalnych. Często pierwszym ratunkiem dla pacjenta są łatwo dostępne w aptece maści przeciwbólowe. Które z nich są skuteczne? W jaki sposób je stosować? Czy są bezpieczne?

, ,
Najlepsza maść na ból kolana: Voltaren Max, Dolgit, czy Traumon? (fot. leki.pl)

Jaka jest najlepsza maść na ból kolana?

Ból kolana może mieć różne przyczyny (uraz-uszkodzenie mięśni, wiązadeł i stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, stan zapalny w przebiegu RZS-reumatoidalnego zapalenia stawów). Niezależnie jednak od nich, ważne jest, aby ulżyć w bólu w sposób skuteczny i bezpieczny.

, ,
Co oznacza ból pięty? (fot. Canva)

Co oznacza ból pięty?

Ból pięty to częsta dolegliwość, szczególnie wśród dorosłego społeczeństwa. Może być związany z kontuzją, ale może także świadczyć o poważnych chorobach. Co zrobić, kiedy boli pięta? Jakiej maści na ból pięty użyć? Co robić poza stosowaniem leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych?

, , ,
Polopiryna Max, Olfen, Traumon - leki stosowane w bólu pachwiny (fot. leki.pl)

Jakie są maści i tabletki na ból pachwiny?

Ból w pachwinie nie zawsze oznacza problem dotyczący tylko i wyłącznie tego miejsca. Może on być spowodowany przez choroby toczące się, chociażby w obrębie kręgosłupa, miednicy czy jamy brzusznej, może więc on oznaczać pojawienie się groźnej choroby, dlatego nie warto go lekceważyć. Jakie tabletki i maści można zastosować, aby uśmierzyć ból pachwiny? Kiedy należy udać się do lekarza?

, ,

Czy wiesz, na co pomaga maść borowinowa?

Borowina jest torfem bogatym w naturalne składniki i mającym szerokie zastosowanie w medycynie. Dzięki swojemu korzystnemu działaniu zdrowotnemu jest wykorzystywana jako maści, okłady czy dodatek do kąpieli. Jakie właściwości ma borowina? Kiedy można ją stosować? Czy jest bezpieczna?

, ,

Co pomaga na zespół cieśni nadgarstka?

Zespół kanału cieśni nadgarstka jest chorobą nerwów obwodowych, w przebiegu której pojawia się ból nadgarstka wraz z drętwieniem i mrowieniem dłoni oraz uczuciem sztywności palców. Początkowo objawy pojawiają się w nocy, ale z czasem zaczyna uniemożliwiać normalne funkcjonowanie, również w ciągu dnia. W jaki sposób leczyć tę dolegliwość? Jakie leki można zastosować? Czy któreś z nich są dostępne bez recepty?

, ,

Co musisz wiedzieć o kapsaicynie?

Kapsaicyna jest substancją pochodzącą z owoców pieprzowca tureckiego, a inaczej papryki rocznej. Ma działanie drażniące na skórę, co powoduje uczucie gorąca. Można ją też znaleźć w preparatach przyspieszających metabolizm.

,

Jak leczyć wodę w kolanie?

Woda w kolanie jest potoczną nazwą wysięku w stawie kolanowym, który może pojawić się jako efekt przeciążenia, urazu czy choroby. Jakie są objawy? Czy jest groźny dla zdrowia? Czy konieczna jest wizyta u lekarza? Czy woda w kolanie sama zejdzie? Jak się ją leczy

, ,

Sposoby na przewianą szyję – maści, kąpiele czy tabletki?

Każdy kiedyś odczuł na swojej skórze skutki tzw. przewiania. Wyjście na zewnątrz z wilgotnymi włosami czy brak czapki w przypadku niekorzystnej aury pogodowej może skończyć się nieprzyjemnie. Jakie konsekwencje grożą w przypadku przewiania? Czy zawsze należy udać się do lekarza? Jakie preparaty są skuteczne?

Ostroga piętowa: jak ją leczyć?

Ostroga piętowa jest naroślą kostną na pięcie, spowodowaną przez zmianę zwyrodnieniową guza kości piętowej. Początkowo dolegliwość doskwiera tylko podczas chodzenia, nawracając po każdorazowym przeciążeniu stopy. Po pewnym czasie jednak ból zaczyna pojawiać się nawet w trakcie leżenia czy podczas snu. W jaki sposób zapobiec powstaniu ostrogi piętowej? Jak leczyć ostrogę piętową?

,

Jak leczyć łokieć tenisisty?

Na schorzenie potocznie znane jako łokieć tenisisty, nie cierpią tylko sportowcy. Jest to coraz częstsza przypadłość pracowników biurowych oraz innych specjalności, niemających zbyt wiele wspólnego z tenisem. Przeciążenia i mikrourazy prowadzą do zmian degeneracyjnych struktur włókien kolagenowych ścięgien. Czym dokładnie w takim razie jest łokieć tenisisty? Jakie są jego objawy? W jaki sposób go leczyć?

,

Maść rozgrzewająca czy chłodząca-którą wybrać?

Bóle mięśni i stawów są bolączką osób uprawiających sporty, zarówno regularnie, jak i okazjonalnie. W zależności od schorzenia można zastosować maści lub żele rozgrzewające albo chłodzące. Najważniejszy w ich przypadku jest szybki efekt przeciwbólowy oraz zapewnienie szybkiej regeneracji. Które preparaty są skuteczniejsze? Rozgrzewające czy chłodzące? Kiedy się je stosuje? Czy mogą być niebezpieczne?

,

Czym smarować ganglion?

Ganglion to guzek występujący najczęściej w okolicy nadgarstka. Po wyprostowaniu ręki może być on niewidoczny, ale zaniedbany i nieleczony może doprowadzić nawet do ograniczenia ruchomości stawu i bezwładu mięśni. Nawet leczony potrafi jednak nawracać. Co w takim razie można z nim zrobić? Czym smarować? Czy są jakieś skuteczne metody, aby pozbyć się go raz na zawsze?

,

Co to jest rwa kulszowa i jak się objawia?

Z powodu rwy kulszowej cierpią młodzi, starsi, sportowcy i Ci, co popołudnia spędzają przed telewizorem. Jeśli dotknęła także Ciebie, doskonale wiesz, że rwa kulszowa na długo wyłącza z życia i wraca jak bumerang. Wciąż czujesz ból w dole pleców, chodzenie sprawia problem, a raz nie mogłeś nawet podnieść się z łóżka. Co to za przekleństwo? Wyjaśnię po kolei. Po pierwsze rwa kulszowa jest jedynie objawem, a nie chorobą. Dla Ciebie to niewielkie pocieszenie, ale skupienie się na objawach niewiele pomaga. Ulgę przyniesie dopiero leczenie przyczyny rwy kulszowej, czyli dyskopatii.

, ,
Najlepsza maść przeciwbólowa: Voltaren Max, Traumon, czy Rip Rilif? (fot. leki.pl)

Voltaren MAX, Traumon czy Difortan? Która z maści przeciwbólowych jest najlepsza?

W obecnych czasach modne jest uprawianie sportów. Zwiększona aktywność niestety często związaną jest z większym ryzykiem odniesienia kontuzji. Nawet te drobne mikrourazy powodują ból i dyskomfort przeszkadzający w normalnym funkcjonowaniu. Nie każdy ma czas na wizytę u lekarza czy fizjoterapeuty. Czy żele przeciwbólowe takie jak Voltaren, Difortan, Traumon czy DipRilif mogą być skuteczne w leczeniu miejscowego bólu? Który z nich będzie lepszy? Voltaren czy Traumon? Czy najlepsza będzie maść przeciwbólowa, czy może jednak żel?

, , , ,