Jak wygląda ugryzienie pająka?

W Polsce (na szczęście) naturalnie nie występują niebezpieczne, jadowite gatunki pająków. Ugryzienie przez rodzime pająki może spowodować w najgorszym wypadku ból i opuchliznę. Jednakże zdarzały się przypadki, gdy jadowite pająki były przewożone nielegalnie przez podróżnych lub chowały się w transporcie np. owoców. Jak wygląda ugryzienie pająka? Jak wygląda leczenie?

, ,

Jak leczyć wodę w kolanie?

Woda w kolanie jest potoczną nazwą wysięku w stawie kolanowym, który może pojawić się jako efekt przeciążenia, urazu czy choroby. Jakie są objawy? Czy jest groźny dla zdrowia? Czy konieczna jest wizyta u lekarza? Czy woda w kolanie sama zejdzie? Jak się ją leczy

, ,

Jaka jest najlepsza maść na obrzęki nóg?

Obrzęki powstają na skutek nadmiernego gromadzenia się płynów poza naczyniami krwionośnymi. Można je łagodzić, stosując odpowiednie leki na obrzęki nóg dostępne bez recepty. Sprawdź, jaka maść na opuchnięte kostki jest najlepsza. Jakie składniki czynne powinna zawierać?

,

Maści i żele z arniką – działanie, zastosowanie i przeciwwskazania

Kwiat arniki górskiej jest surowcem roślinnym od wieków wykorzystywanym w medycynie. Zmniejsza obrzęki i stłuczenia, redukuje siniaki, a także ogranicza stany zapalne wywołane m.in. ukąszeniem przez owady. Jakie maści i żele są dostępne na rynku? Jaki preparat jest bezpieczny dla dzieci?

,

Najlepsza maść na stłuczenia i siniaki – którą wybrać?

Stłuczenia i siniaki są często nieodłącznym elementem wykonywania sportów wysiłkowych. Zwykle goją się same, lecz aby przyspieszyć ten proces, można zastosować maść na stłuczenia i siniaki dostępne bez recepty. W poniższym artykule dowiesz się co na stłuczenia i jaka maść na stłuczenia dla dzieci?

,

Żel na obrzęki – Altacet, Altaziaja czy Altażel?

Altacet jest znany i stosowany od dawna. W ostatnim czasie seria rozrosła się jednak w znacznym stopniu. W tym artykule opisane zostaną jednak tradycyjne preparat Altacet żel i tabletki. Czy pomimo faktu, że nie jest to najnowocześniejszy preparat dalej jest skuteczny? A może właśnie ze względu na dobrze udokumentowaną skuteczność jest w dalszym ciągu tak popularny? Można się tego dowiedzieć z poniższego artykułu.

,