Jakie są przyczyny czerwonych ust? (fot. Canva)

Czym jest zapalenie czerwieni wargowej?

Jak postępować w przypadku wystąpienia czerwieni wargowej? Czym leczyć zaczerwienione i popękane wargi. Jaką profilaktykę stosować w celu uniknięcia kolejnych epizodów stanu zapalnego?

,
Co na zajady w ciąży? (fot. Canva)

Co stosować na zajady w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Czas, w którym przyszła mama wyjątkowo zwraca uwagę na wszelkie symptomy i niepokojące objawy. To szczególny czas dbania o zdrowie mamy i nienarodzonego dziecka.
Jednym ze stanów, które mogą zaniepokoić i dawać nieprzyjemne objawy są zajady u kobiet w ciąży.

,
Zajadex, Zajavit, Clotrimazolum - produkty stosowane na pękające kąciki ust (fot. leki.pl)/

Co stosować na pękające kąciki ust?

Pękające kąciki ust nie są zwykle niebezpieczne dla zdrowia, jednak mogą być niekomfortowe dla pacjenta. Co powoduje popularne zajady i czy są one zaraźliwe? W jaki sposób najlepiej się ich pozbyć?

,

Jak szybko wyleczyć spierzchnięte i popękane usta?

Usta są stale narażone na niekorzystne czynniki środowiskowe. Intensywne promieniowanie słoneczne, wiatr i mróz sprawiają, że stają się one przesuszone, spierzchnięte, a nawet pękające. Jak pielęgnować usta?

,

Zajady u dziecka – jakie preparaty stosować?

Zajady to stan zapalny pojawiający się w jednym lub obu kącikach ust. Często rozpoczynają się od niewielkiego zaczerwienienia, które jest bagatelizowane. Niestety nieleczone przechodzi w bolesną nadżerkę, która czasami pęka i krwawi. Co wywołuje zajady? Jakich preparatów można użyć u dzieci?

, ,
Najlepsza maść na zajady: Zajadex, Actisoftin czy Candi? (fot. leki.pl)

Najlepsza maść na zajady bez recepty – Zajadex czy Actisoftin?

Zajady są zapaleniem kącików ust. Dolegliwość dotyka zarówno dorosłych jak i dzieci. Znacznie obniża komfort życia codziennego ze względu na występowanie silnego bólu, który jest odczuwalny najbardziej podczas jedzenia i picia. Ze względu na położenie w kąciku ust u osób bardziej wrażliwych dyskomfort może przeszkadzać nawet podczas mówienia. W poniższym artykule dowiesz się, co możesz kupić bez recepty na problem z zajadami.

, ,