Jak pozbyć się mroczków przed oczami? (fot. Canva)

Mroczki przed oczami – jak się ich pozbyć?

Wielu pacjentów bagatelizuje tzw. mroczki przed oczami, jako niegroźny efekt np. zmęczenia. W rzeczywistości mogą one być efektem poważnej choroby. Jakie mogą być przyczyny ich wystąpienia? Czy zawsze są groźne? Czy jest szansa, że przejdą samoistnie? Kiedy należy udać się do lekarza? W jaki sposób leczy się to nieprzyjemne zjawisko?

, ,
Jakie są nowe leki na AMD? (fot. Canva)

Jakie są nowe leki na AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej?

Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) jest jedną z głównych przyczyn utraty wzroku. Choć dotyka najczęściej osób w wieku od 50 lat wzwyż, to można zachorować znacznie wcześniej. Jeszcze parę lat temu terapia była bardzo droga i uciążliwa dla pacjentów w Polsce. Czy coś się zmieniło? Jakie nowe leki pojawiły się w ostatnim czasie?

,

Czy wiesz, jak działa Maxiluten?

Maxiluten to suplement diety w formie doustnych tabletek. Przeznaczony jest dla pacjentów, chcących zadbać o wzrok i ostrość widzenia. Jakie substancje aktywne wchodzą w skład Maxilutenu? Jak go prawidłowo dawkować?

, ,

Luteina na oczy – który preparat wybrać?

Wzrok to chyba jeden z najważniejszych zmysłów człowieka, dlatego powinniśmy o niego dbać w każdym wieku. Niestety czasami dochodzi do zmniejszenia ilości substancji, które odpowiadają za dobre widzenie, takich jak luteina czy zeaksantyna. Co robić w takiej sytuacji? Czy zasadna będzie suplementacja niedoborów?

, ,

Jak zadbać o oczy? Preparaty z luteiną i Dzień Okulistyki

Stosowanie preparatów, których zadaniem jest wspieranie czynności naszego organizmu, stało się już niemal normą. Wszechobecna reklama utwierdza nas dodatkowo w przekonaniu, że powinniśmy wspomagać swoje zdrowie, zapobiegając lub lecząc różne dolegliwości.

,