Co stosować na zawroty głowy?

Zawroty głowy dotykają osób w różnym wieku. Są objawem niepokojącym, który może mieć podłoże w wielu schorzeniach. Po ustaleniu przyczyny ich występowania lekarz dobiera leki na receptę. W niektórych przypadkach można wspomagać terapię lekami dostępnymi bez recepty. Poniższy artykuł wskaże dobry lek na zawroty głowy oraz odpowie na pytanie skąd się one biorą?

, ,

Cetyryzyna czy loratadyna? Porównanie klasycznych leków na alergie

Zatkany nos, cieknący katar albo łzawiące oczy to rzeczy, które mocno wpływają na komfort życia codziennego. Są to klasyczne objawy alergii, która najczęściej dotyka ludzi w okresie wiosenno-letnim. W aptekach jest wiele środków, w tym także bez recepty, o działaniu przeciwalergicznym. Dzisiaj porównamy leki z cetyryzyną oraz loratadyną.

,

Alergia skórna: wszystko co musisz o niej wiedzieć

Alergia skórna charakteryzuje się występowaniem świądu, zaczerwienień i krost. Na przebiegu lat wzrasta ilość osób doświadczających jej objawów, a wraz z tym liczba alergenów wywołujących reakcję alergiczną. W poniższym artykule dowiesz się, jak wygląda uczulenie oraz jakie leczenie domowe możesz zastosować?

, ,
Co stosować na alergię w ciąży? Polcrom, Allertec, Allergo-Comod (fot. leki.pl).

Jakie leki na alergię w ciąży są bezpiecze?

Odczyny alergiczne są zawsze niepokojącym objawem dla każdej osoby, u której wystąpią. W przypadku kobiet w ciąży jest tym gorzej, ze względu na specyfikę tego etapu w życiu kobiety. Istnieją jednak leki, które łagodzą objawy alergii i jednocześnie nie zagrażają życiu płodu.

, ,
Jaki jest dobry lek na katar alergiczny? Betadrin WZF, Allergodil, czy Momester Nasal? (fot. leki.pl)

Skuteczny lekna katar alergiczny – Allergodil czy Sinumedin?

Alergia w dzisiejszych czasach to przypadłość bardzo powszechna. Często jej objawy nasilają się w okresie wiosenno-letnim, jednak możemy na nią cierpieć nawet zimą. Najczęściej manifestowana jest poprzez kichanie, swędzenie i pieczenie oraz obecność wodnistej wydzieliny w nosie, a także czerwone i łzawiące oczy. W jaki sposób najlepiej poradzić sobie z katarem siennym? Jakie leki najlepiej przyjąć i jak je dawkować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

, , ,
Jaki jest dobry lek na zgagę bez recepty: Anesteloc Max, Contix, czt Manti? (fot. leki.pl)

Dobry lek na zgagę bez recepty – Famotydyna Ranigast, Controloc, czy Rennie?

Czy zastanawialiście się kiedyś, co może być przyczyną pieczenia w przełyku oraz w jaki sposób najlepiej pozbyć się tej dolegliwości? W aptece istnieje wiele leków na wspomniany objaw, czyli zwyczajowo określaną zgagę. Cel ich działania jest podobny, jednak mechanizm działania odmienny. Jak najlepiej stosować leki na zgagę oraz które z nich wybrać? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

, , ,
Dobre krople do oczu na alergię: Oftahist, Azelastin Comod, Allergodil (fot. leki.pl).

Dobre krople do oczu na alergię. Oftahist czy Zabak?

Najczęściej występującą alergiczną chorobą oczu jest zapalenie spojówek. Może być ostre, sezonowe, przewlekłe, zawodowe lub atopowe. Klasycznymi objawami są świąd, łzawienie, przekrwienie, obrzęk spojówek oraz powiek. Często towarzyszy mu także zapalenie rogówki. Dobre efekty w leczeniu farmakologicznym przynosi miejscowe stosowanie kropli do oczu. Działają szybko, łagodząc objawy. Dostępne krople do oczu na alergię możemy podzielić na grupy w zależności od substancji czynnych, jakie zawierają.

, ,
Jakie są leki na alergię bez recepty? Dynid Gem, Allegra, Amertil Bio? (fot. leki.pl)

Najsilniejszy lek na alergię bez recepty – Aleric Deslo, Allegra, czy Zyrtec?

Alergia występuje powszechnie bez względu na wiek. Reakcje alergiczne pojawiają się nie tylko w okresie wiosenno-letnim, ale także często towarzyszą nam nawet zimą. Katar, kichanie, swędzące i łzawiące oczy lub wysypka mogą wskazywać na występowanie tego stanu. W jaki sposób najlepiej poradzić sobie z objawami alergii? Które leki dostępne bez recepty wybrać? Tego dowiecie się z artykułu.

, ,

Nowy lek na bezsenność bez recepty. Czy warto stosować Dorminox?

Preparaty zawierające doksylaminę dostępne są już od dawna, jednak do tej pory wszystkie były zarejestrowane wyłącznie z przepisu lekarza. Sytuacja zmieniła się wraz z pojawieniem się leku dostępnego bez recepty pod nazwą handlową Dorminox. Czy warto zainteresować się tym preparatem? 

,

Leki na alergię, a aktywność fizyczna

Życie alergików, zwłaszcza wiosną, jest dalekie od pełni komfortu. O ile odpowiednio dobrana farmakoterapia faktycznie pozwala niwelować przykre i uciążliwe objawy alergii, o tyle te same leki mogą negatywnie przekładać się na inne obszary życia pacjenta. Najnowsze badania sugerują, jakoby leki przeciwhistaminowe znacząco pogarszały efekty treningu. Czy rzeczywiście istnieje taka zależność? Czy stosowanie leków na alergie jest skorelowane z jakością aktywności fizycznej?

, ,

Alergia — gdzie należy szukać jej źródła?

Słowo „alergia” pochodzi z greki — jest zlepkiem dwóch osobnych wyrazów. ”Allos” oznacza „różne”, zaś „ergos” to „działanie” lub „reakcja”. Dzisiaj termin ten jest rozumiany jako nadmierna odpowiedź układu immunologicznego na czynniki zewnętrzne, prowadząca do wystąpienia objawów chorobowych. Gdzie jest źródło alergii? Co może ją powodować?

Alergiczny nieżyt nosa — jak sobie z nim radzić?

Alergiczny nieżyt nosa to najczęściej występująca choroba alergiczna — dotyczy aż 10-25% populacji. Niestety większość chorych jest nieprawidłowo diagnozowana, w związku z czym ich terapia jest błędna i nieskuteczna. Prawidłowe leczenie alergicznego nieżytu nosa uzależnione jest od jego postaci oraz stopnia nasilenia objawów. Jak należy postępować w przypadku alergicznego nieżytu nosa? Jakie leki warto stosować?

, ,

Leki na alergię — podział i przegląd leków przeciwhistaminowych

Z alergią zmaga się nawet co trzeci z nas. Coraz gorsza jakość powietrza oraz zbyt sterylny tryb życia, tylko pogłębiają ten problem. Czy jesteśmy w stanie wyleczyć się z niej skutecznie, czy pozostaje nam tylko zmniejszyć jej objawy?

,