
Co robić przy biegunce po antybiotyku?
Wiele osób, po zastosowaniu antybiotyków, dotyka działanie niepożądane w postaci biegunki. Może ona pojawić się zarówno na samym początku przyjmowania antybiotyku, jak i nawet kilka tygodni po antybiotykoterapii. Z reguły ta biegunka nie jest groźna dla zdrowia i nie wymaga specjalnego leczenia. Jest to jednak duża niedogodność dla pacjentów, dlatego warto się zabezpieczyć i zminimalizować ryzyko jej wystąpienia. W jaki sposób można to zrobić? Jakie leki zastosować, jeżeli biegunka już wystąpi?

Jaki jest dobry lek na nerwicę żołądka?
Nerwica żołądka to zaburzenie pracy układu nerwowego o charakterze somatycznym. Może objawiać się bólami brzucha, biegunką, brakiem łaknienia, osłabieniem, ale także zaburzeniami snu i lękiem. Często, aby zdiagnozować nerwicę żołądka, należy wykluczyć inne choroby, przebiegające z podobnymi objawami (chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, zespół jelita drażliwego czy infekcję wirusową).
W przypadku nerwicy żołądka psychoterapia i farmakoterapia wpływająca na układ nerwowy ma bardzo duże znaczenie.

Biegunka a karmienie piersią – jakie leki można stosować?
Biegunka jest jednym z najskuteczniejszych mechanizmów obronnych organizmu. To sposób, w jaki ustrój pozbywa się szkodliwych substancji oraz bakterii, które wywoływały stan zapalny śluzówki żołądka i jelit.

Smecta, czy DicoStop? Który produkt z diosmektytem na biegunkę wybrać?
Biegunka jest często występującą dolegliwością, zwłaszcza u dzieci. Może być wywołana przez drobnoustroje, ale także być wynikiem przyjmowanych leków, lub pożywienia. Na rynku aptecznym jest spora ilość preparatów przeciwbiegunkowych. Jednym z bezpieczniejszych substancji jest diosmektyt. W poniższym artykule dowiesz się, jak stosować preparaty z diosmektytem?

Najszybszy lek na biegunkę – Imodium, Laremid czy Stoperan?
Biegunki mogą mieć różne podłoże. Niektóre mogą być wywoływane przez wirusy lub bakterie, czasami są efektem spożycia nieświeżych produktów, a bywa i tak, że mogą mieć charakter przewlekły. Niekontrolowana biegunka powoduje szybki spadek elektrolitów i odwodnienie, dlatego czasami musimy działać objawowo i zablokować zbyt częste wypróżnianie. W tym celu można zastosować tytułowy loperamid.

Jak leczyć biegunkę u dziecka?
Biegunka u dziecka jest bardzo powszechnym problemem. W większości przypadków nie stanowi powodów do zmartwień, jednak czasami może wskazywać na obecność poważniejszej choroby. Jeżeli u maluszka pojawia się biegunka, najważniejsze, o czym należy pamiętać to odpowiednie nawodnienie. Zatem jak zatrzymać biegunkę u dziecka?

Co stosować na zatrucie pokarmowe? Ile może trwać?
Zatrucia pokarmowe to ostre schorzenia żołądkowo- jelitowe, które występują w krótkim czasie od momentu spożycia skażonego pokarmu. To bardzo częsty problem, szczególnie w sezonie letnim, kiedy wysokie temperatury sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów w jedzeniu.