Co musisz wiedzieć o inhalatorach proszkowych na astmę?

Stosowanie inhalatorów w chorobach płucnych pozwoliło zoptymalizować terapię. Dzięki nim możemy podawać niższe dawki leków bezpośrednio do układu oddechowego, jednocześnie ograniczając ich toksyczność. Jednymi z inhalatorów, które znalazły zastosowanie w medycynie, są inhalatory proszkowe DPI [1].

, ,

W jakie interakcje wchodzę leki wziewne na astmę?

Astma to choroba przewlekła, która często wiąże się z przyjmowaniem kilku leków jednocześnie. W farmakoterapii wykorzystuje się głównie preparaty wziewne oraz stosowane doustnie. Pacjenci cierpiący na astmę, często są obarczeni również innymi chorobami. Z tego względu niezbędna jest wiedza o możliwych interakcjach lekowych, a także innych ważnych faktach, na które trzeba zwrócić uwagę podczas leczenia.

, , ,

Omalizumab — lek biologiczny w leczeniu astmy

Astma to skomplikowana, przewlekła choroba zapalna. Leczenie zależy od intensywności i częstotliwości pojawiających się objawów. Dobrze kontrolowana astma nie powinna w dużym stopniu utrudniać życia pacjenta, jednak często dobranie odpowiedniej terapii jest trudne. Kiedy klasyczne leki nie pomagają, trzeba uważniej pochylić się nad problemem.

, ,

Astma oskrzelowa — objawy i leczenie

Szybko wykryta i odpowiednio leczona astma pomoże choremu cieszyć się pełnią życia pomimo diagnozy. Dlatego też nie powinno się bagatelizować jej objawów i liczyć na to że choroba się nie rozwinie.