Sposób na opuchnięte oczy – co warto stosować?

Obrzęk oczu następuje na skutek stanu zapalnego, gromadzenia się limfy i wody w tkankach powiek, ale może mieć też podłoże alergiczne, genetyczne lub być skutkiem chorób współistniejących.

,

Praca przed komputerem — jak zadbać o wzrok?

Okres pandemii to niewątpliwie ciężka przeprawa dla narządu wzroku – spędzamy bardzo dużo czasu przed ekranem telewizora lub komputera, często nie dając wytchnienia naszym oczom. Dotyczy to niemal wszystkich grup wiekowych, w szczególności osób pracujących zdalnie, a także dzieci i młodzieży uczestniczących w lekcjach online. Jak więc utrzymać wzrok w dobrej formie?

,

Jaskra — choroba miliona Polaków. Co o niej wiemy?

Na jaskrę choruje już ponad 700 milionów ludzi z całego świata, z czego około prawie milion stanowią Polacy. Jaskra prowadzi do zaniku (atrofii) nerwu wzrokowego
i (lub) zaburzeń odpływu cieczy wodnistej, stopniowo pogarszając jakość widzenia. W następstwie podwyższonego ciśnienia śródgałkowego jaskra może powodować ślepotę.

,

Drganie powiek – jak się pozbyć? Jakie są przyczyny?

Schorzenia oczu są bardzo zróżnicowanymi przypadłościami. Niektóre bywają niebezpieczne dla zdrowia, a inne jedynie zmniejszają komfort życia codziennego. Jednym z przykładów dolegliwości, które powodują dyskomfort, może być drżenie powiek.

Gradówka a jęczmień – czym się różnią?

Oczy są intensywnie eksploatowanym przez nas narządem. Choroby związane z narządem wzroku obniżają komfort życia codziennego. Niestety czasami mogą one zostać dotknięte schorzeniami, które powodują ból i dyskomfort. Przykładem jest jęczmień i gradówka. Jak poradzić sobie ze wspomnianymi dolegliwościami?

,

Jak zakraplać oczy? Poznaj prawidłową technikę!

Alergia, stan zapalny, podrażnienie lub wysuszenie to tylko niektóre dolegliwości, które mogą dotykać oczy. Wiele problemów jesteśmy w stanie leczyć, korzystając z leków ocznych dostępnych w aptece. Prawidłowa technika stosowania jest niezbędna, aby uzyskać zamierzony efekt.

,