Jak postępować z chorym na Alzheimera? (fot. CanvaP)

Poznaj najskuteczniejszy lek na Alzheimera

Alzheimer to postępująca choroba neurodegeneracyjna, na którą cierpią głównie osoby w starszym wieku. Sprawdź, jaki lek jest najskuteczniejszy w leczeniu tej choroby. Czy Alzheimer jest dziedziczny?

, ,

Narkolepsja – co to za choroba?

Zaburzenia snu i czuwania mogą przybierać różne formy. Czasami nie zwracamy na to uwagi, bo pewnie większość z nas nie mogła kiedyś zasnąć albo wręcz przeciwnie – “zasypiała na siedząco”. Jednak istnieje choroba, tzw. narkolepsja, podczas której problemy są bardzo znaczące a czasami nawet niebezpieczne dla pacjenta.

,

Parkinsonizm polekowy – jakie leki go powodują i jak wygląda leczenie?

Parkinsonizm polekowy jest prawdopodobnie najczęstszym zaburzeniem ruchu wywołanym lekami i jedną z najczęstszych postaci parkinsonizmu niemającego stricte podłoża neurodegeneracyjnego. Jakie są jego objawy i jak wygląda proces leczenia?

,

Aducanumab — lek zwalczający przyczynę choroby Alzheimera

Choroba Alzheimera to zwyrodnieniowa choroba układu nerwowego. Jej farmakoterapia dotychczas opierała się na leczeniu objawowym. Jednak w ostatnim czasie trwają intensywne badania nad nowym lekiem zwalczającym przyczynę choroby. Co to za związek? Jaki ma mechanizm działania?

,