Nowe leki na marskość wątroby (fot. Canva).

Jakie są nowe leki na marskość wątroby?

Spośród najczęstszych chorób stanowiących bezpośrednią przyczyną śmierci na całym świecie, marskość wątroby umieszcza się na 14. miejscu. Co ciekawe, na Starym Kontynencie dolegliwość ta znajduje się w pierwszej piątce, zajmując niechlubne czwarte miejsce. W skali roku przekłada się to na ok. 1,03 mln zgonów na całym świecie i ok. 170 tys. w Europie [1].

,
Tabletki na wątrobę dla alkoholików bez recepty: Proliver, Silimax, Esseliv Duo (fot. leki.pl).

Tabletki na wątrobę dla alkoholików – jakie są dostępne i jak działają?

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać co do tego, że nadmierne i przewlekłe spożywanie alkoholu wywiera negatywny wpływ na kondycję organizmu. Nadużywanie etanolu uszkadza wiele narządów – szczególnie wątrobę, ale również żołądek czy trzustkę. Co więcej, alkohol doprowadza do zaburzeń zarówno obwodowego, jak i ośrodkowego układu nerwowego. 

, ,

Jak oczyścić wątrobę?

Zły stan wątroby przez wielu kojarzony jest z nadużywaniem alkoholu. W rzeczywistości wątroba cały czas jest narażona na działanie wielu szkodliwych substancji. Mogą one pochodzić z pożywienia, ale równie dobrze mogą być to leki czy toksyny związane z drobnoustrojami. Pomimo tego wątroba posiada szczególnie duże możliwości regeneracji. W jaki sposób można przeprowadzić detoks wątroby? Co należy zrobić, żeby był skuteczny?

, , ,

Jakie są leki bez recepty na stłuszczenie wątroby?

NAFLD (ang. non-alcoholic fatty liver disease), czyli niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby to dolegliwość, która może prowadzić do groźnych powikłań, m.in. marskości tego narządu. Schorzenie powiązane jest z otyłością, a także zaburzeniami metabolicznymi, np. insulinoopornością, nadciśnieniem tętniczym czy cukrzycą typu 2.

,

Jak działa ornityna? Poznaj jej właściwości i zastosowanie

Ornityna pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii. Jest rodzajem aminokwasu. Powstaje w Twoim organizmie, dzięki niej usuwasz amoniak, produkt uboczny metabolizmu białek. Ornityna współpracuje z innymi związkami. Niedobór ornityny prowadzi do zaburzeń koncentracji i reakcji na bodźce. Objawy zagrażają zdrowiu i życiu. Kiedy uzupełniać ornitynę? Czy ornityna zregeneruje Twoją chorą wątrobę?

,

Czy Hepaslimin odchudza? Analiza produktu i opinia

Hepaslimin został zaprojektowany marketingowo wręcz doskonale. Preparat na wątrobę, który jednocześnie, niejako jako skutek uboczny, odchudza. Czy to w ogóle możliwe? Jaka jest rzeczywistość? Czy naprawdę Hepaslimin jest produktem wręcz idealnym?

,

Aloes  — roślina o wielu zastosowaniach

Aloes można nazwać rośliną uniwersalną, ze względu na jego wszechstronne zastosowanie. Lecznicze właściwości tej rośliny znano już w starożytności. Wśród ponad 300 gatunków aloesu, na szczególną uwagę zasługują 3 z nich. Są to aloes zwyczajny (Aloe vera, syn. Aloe barbadensis), pochodzący z Afryki Północnej, aloes drzewiasty (Aloe arborescens) i aloes uzbrojony (Aloe ferox) z Afryki Południowej. To głównie one wykorzystywane są na szeroką skalę w medycynie oraz kosmetologii.

, , ,