Jakie są nowe leki na arytmie? (fot. Canva)

Jakie są najnowsze leki na arytmię?

Arytmia to zaburzenia w funkcjonowaniu serca o różnej postaci. Schorzenie to bywa groźne dla życia i zdrowia, dlatego ważna jest szybka diagnostyka i wdrożenie terapii. Z artykułu poznasz najnowsze leki na arytmię, które stosuje się do leczenia zaburzeń serca.

,
Jak wzmocnić serce? Asparaginian CardioDuo, Doppelherz Vital Tonik, czy Vigor+ Cardio płyn? (fot. leki.pl)

Jak wzmocnić serce?

Serce jest jednym z najważniejszych organów w organizmie człowieka, jest niezbędne człowiekowi do życia. Jego prawidłowe działanie jest kluczowe, aby mógł on cieszyć się dobrym zdrowiem. W jaki sposób można więc wzmocnić serce? Jakie preparaty będą dobre dla starszych pacjentów? Czy zawsze konieczne są leki albo suplementy diety? Czy zmiana stylu życia może wzmocnić serce? Jakie domowe sposoby mogą skutecznie wzmocnić serce?

, ,
Leki na zawał serca (fot. Canva).

Jak wygląda pierwsza pomoc w zawale serca?

Zawał serca to jedna z najczęstszych przyczyn przedwczesnych zgonów u Polaków. Jest to stan zagrożenia życia, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak go rozpoznać i prawidłowo udzielić pomocy. Jak leczy się zawał serca? Jakie leki powinien stosować chory po przebytym zawale?

,

Poznaj leki na wzmocnienie serca. Co najlepiej pomaga na serce?

Problemy z sercem i układem sercowo-naczyniowy są najczęstszymi problemami zdrowotnymi i najczęstszą przyczyną zgonów wśród społeczeństw krajów rozwiniętych. Dlatego coraz więcej osób szuka cudownych tabletek, za pomocą których rozwiążą się problemy układu krwionośnego. Nie jest to jednak takie proste. Podstawą zdrowego serca jest dobrze zbilansowana dieta, prawidłowa masa ciała oraz odpowiednia dawka aktywności fizycznej. Dopiero w przypadku zadbania o te sprawy, pomocniczo można zastosować suplementację odpowiednich witamin. Które z nich są najlepsze?

,

Jak działają glikozydy nasercowe?

Dla wielu pacjentowi leki pochodzenia roślinnego nie są uważane za groźne i mogą być stosowane według uznania. W praktyce glikozydy nasercowe są jednymi z najsilniej działających substancji, spowalniają akcję serca, jednocześnie zwiększając siłę jego skurczu. Pomimo że stosowane w odpowiedni sposób mogą mieć korzystne działanie dla wielu leczących się kardiologicznie pacjentów, to łatwo je przedawkować, co może mieć poważne konsekwencje. Jak stosować glikozydy nasercowe? Jakie mają działanie? Czy są bezpieczne?

,

Co stosować na kołatanie serca? Czy są leki bez recepty?

Kołatanie serca to zaburzenie rytmu serca. Może objawiać się przyspieszeniem jego pracy, zwiększonym odczuwaniem jego pracy (”biciem”) lub zmienionym (subiektywnie niewłaściwym odczuwaniem) jego pracy. Czasem pacjenci określają to jako „odczucie, że mam serce”. Kołatanie serca może wystąpić zarówno u osób zdrowych jak i obciążonych chorobami układu sercowo-naczyniowego, lub być symptomem poważnej choroby serca. Niekiedy kołatanie […]

,

Leki na niewydolność serca – nowe metody leczenia

Na niewydolność mięśnia sercowego choruje od 0.4 do 2% populacji na świecie. W samej Europie to około 10 milionów ludzi, w Polsce zaś około 700 tysięcy chorych. Stale rosnące liczby pacjentów z niewydolnością serca sprawiają, że naukowcy i lekarze poszukują coraz nowszych metod leczenia tego ciężkiego schorzenia.

, ,