Co na zielony katar i flegmę? (fot. Canva)

Co stosować na zielony katar i flegmę?

Jakimi lekami skutecznie pokonać infekcję, przebiegającą z zielonym, gęstym katarem i przeszkadzającą flegmą?
Wiele leków o różnych postaciach poprawi nasze samopoczucie i zniesie przykre objawy.

,
Syrop na kaszel krtaniowy: Supremin, Sinecod czy Levopront? (fot. leki.pl)

Czym jest kaszel krtaniowy?

Kaszel krtaniowy to rodzaj kaszlu suchego, który związany jest ze stanem zapalnym w obrębie krtani. Ma on w znacznej większości przypadków etiologię wirusową i przebiega wraz z toczącą się infekcją w obrębie górnych dróg oddechowych. Kaszel krtaniowy ze względu na charakterystyczny dźwięk wydawany przez chorego jest powszechnie nazywany kaszlem szczekającym. Dotyczy on przede wszystkim osób do 6. roku życia. Rzadziej pojawia się u starszych pacjentów.

,
Leki z porostem islandzkim: Isla, Bobolen porost islandzki, Natur-Sept Gardło (fot. leki.pl).

Na co pomaga porost islandzki?

Czy doświadczyliście kiedyś chrypki, suchego i lekko bolącego gardła albo uciążliwego, suchego kaszlu? Z pewnością tak. Jednak nie zawsze trzeba sięgać po silne środki, gdyż czasami wystarczające mogą okazać się środki naturalne, takie jak porost islandzki. Czy porost islandzki jest dobry na gardło? Jak go stosować? Czy kobiety w ciąży mogą stosować porost islandzki?

, , ,

Jak się pozbyć kaszlu palacza?

Palenie papierosów jest szkodliwe dla naszego organizmu i może powodować wiele problemów. Jedną z bardziej uciążliwych dolegliwości jest kaszel palacza. Co to takiego i czy da się to leczyć? W jaki sposób najlepiej poradzić sobie z kaszlem palacza?

, , ,

Na jaki kaszel i jak stosować ACC?

Preparaty z acetylocysteiną cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Można wśród nich znaleźć preparaty w postaci płynów, tabletek musujących czy saszetek z proszkiem do sporządzenia roztworów. Wśród nich najwięcej preparatów jest dostępnych w serii ACC. Czy są skuteczne? Co można o nich powiedzieć?

Który lek na kaszel będzie lepszy, Flegamina czy ACC?

Kaszel mokry to odruch naszego organizmu, pozwalający na usunięcie zalegającej wydzieliny z dróg oddechowych. Jednocześnie bywa niezwykle uciążliwy i często utrudnia codzienne, normalne funkcjonowanie. Jakie leki stosuje się do łagodzenia mokrego kaszlu? Który z nich jest lepszy — Flegamina czy ACC?

, ,

Dlaczego warto stosować Levopront? Analiza syropu na kaszel

Levopront to lek bez recepty przeznaczony do leczenia suchego, nieproduktywnego kaszlu. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 2. roku życia. Sprawdź jak go dawkować, jakie są przeciwwskazania do jego stosowania oraz jakie działania niepożądane może wywołać.

,

Leki hamujące kaszel – Thiocodin, Levopront czy Supremin?

Kaszel suchy to rodzaj mechanizmu obronnego naszego organizmu. Najczęściej spowodowany jest infekcjami wirusowymi, ale jego przyczyną może być także astma, czy nawet niewydolność serca. Choć pacjenci często mają trudności z odróżnieniem kaszlu suchego od mokrego, to takie zróżnicowanie jest koniecznie do wdrożenia odpowiedniego leczenia. Jakie leki stosuje się w łagodzeniu suchego kaszlu?

, ,
Cechy różniące kaszel mokry i suchy (fot. Canva)

Suchy a mokry kaszel – jak je odróżnić?

Kaszel to jeden z częstszych objawów spotykanych w praktyce lekarskiej. Jest nietypowym symptomem, a jednocześnie pożądanym mechanizmem obronnym naszego organizmu. Kaszel dzieli się na mokry i suchy, a jego odróżnienie często bywa dla pacjentów kłopotliwe. Czym się one różnią?

Z czego robić inhalacje na kaszel? Nebu-Dose czy Ectodose? (fot. leki.pl)

Inhalacje na kaszel mokry i suchy: NEBU-dose czy Ectodose?

W przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych często pojawia się kaszel. Może być nieproduktywny (suchy), kiedy nie wydziela się żadna wydzielina, lub mokry, kiedy czujemy odrywającą się flegmę. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z kaszlem są inhalacje. 

, ,

Kaszel a karmienie piersią — przegląd preparatów

Kaszel to odruch obronny organizmu. Służy do oczyszczania dróg oddechowych z nadmiaru wydzieliny lub ciał obcych. Ilość leków na kaszel jest ogromna, czasem wręcz przytłaczająca. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy kaszel męczy kobietę karmiącą piersią? Jakie leki może ona bezpiecznie stosować?

,

Nebulizacja preparatami bez recepty — Nebu-dose, Ectodose, czy sól fizjologiczna?

Przełom wiosny i lata to ciężki sezon dla alergików i osób borykających się z nadwrażliwością dróg oddechowych. Zimą zaś mierzymy się z przeziębieniem, katarem i kaszlem. Nebulizacja jest techniką, która może ułatwić przetrwanie tego czasu. Jakie preparaty mogą być stosowane do nebulizacji? Czy nebulizacja na kaszel mokry i suchy okaże się pomocna? Po odpowiedź na to pytanie zapraszamy do lektury artykułu przybliżającego zagadnienia dotyczące nebulizacji preparatami dostępnymi bez recepty.

,

Skuteczne leki na mokry kaszel — Flegamina, Flegafortan, czy Flavamed?

Mokry kaszel to częsty objaw wielu infekcji, a jego cechą charakterystyczną jest odkrztuszanie nadmiaru wydzieliny. Choć pacjenci często mają problem z odróżnieniem kaszlu mokrego od suchego, to rozpoznanie jego charakteru jest konieczne do wdrożenia odpowiedniego leczenia. Jakie leki stosuje się na mokry kaszel?

, ,

Jaki jest skuteczny syrop na kaszel dla dzieci?

Preparaty na kaszel i przeziębienie są jednymi z najczęściej stosowanych u dzieci. U 35-40% dzieci w wieku szkolnym kaszel utrzymuje się przez 10 dni po przebytym przeziębieniu, a u 10% dzieci w wieku przedszkolnym nawet 25 dni. Większość przypadków ostrego kaszlu u dzieci jest związana z przeziębieniem i nie wymaga szczegółowej oceny diagnostycznej [1].

,

Komory inhalacyjne — dla kogo i po co?

Komora inhalacyjna (spejser, od ang. spacer) to urządzenie pomocnicze stosowane z inhalatorem ciśnieniowym z dozownikiem (pMDI). Stosowanie go ma na celu zmniejszenie problemów związanych z zachowaniem prawidłowej techniki inhalacji. Są one przydatne dla pacjentów mających trudności z koordynacją wdechu podczas wyzwolenia dawki leku z inhalatora [1].

, , ,

Erdosteina — numer 1 na kaszel mokry?

Kaszel to objaw, który często towarzyszy infekcjom górnych dróg oddechowy. Zarówno suchy jak i mokry utrudnia życie pacjentom. W kaszlu mokrym dochodzi do sytuacji, w której utrudnione jest odkrztuszanie nadmiernej ilości śluzu. W takim przypadku pomocne okazują się związki o charakterze mukolitycznym, takie jak, np. erdosteina.

, ,

Kaszel w przebiegu Covid-19 — aktualne zalecenia

Suchy, duszący kaszel to jeden z typowych objawów zakażenia Covid-19. Dotyka on około 60% wszystkich pacjentów i bywa naprawdę uciążliwy. Chociaż jest to fizjologiczna reakcja obronna organizmu, to w przypadku mocno nasilonego kaszlu istnieje ryzyko różnorakich powikłań. Jak można łagodzić kaszel w trakcie zakażenia koronawirusem? Jakie są aktualne zalecenia?

, ,

Co stosować na kaszel suchy lub mokry?

Kaszel, często uciążliwy i męczący — to niezbędny odruch obronny. Pozwala na usuwanie ciał obcych oraz nadmiaru wydzieliny z dróg oddechowych. Nierzadko, to także jeden z objawów choroby.

,