Jak pozbyć się krwi z moczu? (fot.Canva)

Jak zahamować krwiomocz?

Czym różni się krwiomocz od krwinkomoczu? Co jest powodem obecności krwi w moczu? Jakie schorzenia mogą być związane z obecnością krwi w moczu?

,
Leki bez recepty na nietrzymanie moczu u mężczyzn: Prostaceum, Prostamol Uno, Wierzbownica tabletki (fot. leki.pl)

Co stosować na nietrzymanie moczu u mężczyzn?

Nietrzymanie moczu jest istotnym problemem zdrowotnym, przy czym wciąż często pomijanym przez pacjentów podczas wizyt lekarskich i nieprawidłowo leczonych przez samych specjalistów. Sama dolegliwość jest niestety coraz szerzej diagnozowana, a jednocześnie wciąż pozostaje tematem „tabu”. Obecnie szacuje się, że nietrzymanie moczu dotyczy około 10% populacji. [1] Częściej chorują kobiety, szczególnie na skutek wielu przebytych porodów naturalnych w przeszłości oraz w okresie pomenopauzalnym. Jednak trzeba też zwrócić uwagę, że trudności w oddawaniu moczu coraz częściej zgłaszają również mężczyźni. Jakie są przyczyny nietrzymania moczu u mężczyzn i czy istnieją terapie, które pozwolą zmniejszyć lub zupełnie wyeliminować wspomniane dolegliwości?

, , ,
Leki na ból nerek bez recepty: Rowatinex, Pyralgina, czy Scopolan? (fot. leki.pl).

Jakie są najlepsze tabletki na ból nerek bez recepty?

Ból w plecach najczęściej kojarzy się z bólem krzyża albo mięśni, co wiążemy z przepracowaniem lub przeciążeniem pleców. Jednak często ból pleców może mieć inny powód i pochodzić od nerek. Jak poradzić sobie z bólem nerek przy pomocy tabletek bez recepty?

, , ,

Poznaj skuteczne tabletki na nietrzymanie moczu u mężczyzn

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością znacznie obniżającą komfort codziennego życia. Najczęściej kojarzona jest z osobami starszymi, jednak może dotyczyć znacznie szerszego grona osób. Należy pamiętać, że nie jest to naturalny objaw starzenia się i zawsze warto zgłosić się do lekarza, kiedy występuje dolegliwość.

,

Furagina — 9 faktów, o których musisz wiedzieć

Furagina to jeden z najczęściej stosowanych leków przeciwdrobnoustrojowych dostępnych bez recepty. Wskazana jest w leczeniu zakażeń dróg moczowych. Jej powszechna dostępność jest realnym ułatwieniem dla pacjentów, niemniej jej stosowanie na własną rękę bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą obarczone jest pewnym ryzykiem. Aby ograniczyć częstość występowania nieprzyjemnych działań niepożądanych oraz by podnieść efektywność terapii, warto zapoznać się z kilkoma faktami na temat prawidłowego stosowania furaginy.

Infekcje dróg moczowych — objawy, leczenie i profilaktyka

Układ moczowy, poza dalszym odcinkiem i ujściem cewki moczowej jest z założenia jałowy. Czasem jednak zdarza się, że dostają się do niego drobnoustroje (zwykle bakterie E.coli) i powodują rozwój infekcji. Najczęściej jest to zapalenie pęcherza moczowego, które nieleczone może doprowadzić do odmiedniczkowego zapalenia nerek i powikłań.