Ronapreve i Regkirona-nowe leki na Covid-19

Komitet ds. Leków dla Ludzi (CHMP) Europejskiej Agencji Leków (EMA) w czwartek 11 listopada 2021 roku wydał pozytywną opinię dotyczącą dopuszczenia do obrotu dwóch leków w leczeniu Covid-19 na terenie Europy. Według CHMP korzyści wynikające z przyjmowania tych leków są wyższe niż ewentualne ryzyko

, ,

Fluwoksamina a COVID-19. Wyniki badania TOGETHER

Zespół naukowców przeprowadził obszerne badanie dotyczące stosowania fluwoksaminy w leczeniu COVID-19. Leczenie fluwoksaminą pacjentów ambulatoryjnych z grupy wysokiego ryzyka z wcześnie rozpoznanym COVID-19 zmniejszyło potrzebę hospitalizacji definiowanej jako pobyt w izbie przyjęć lub przeniesienie do szpitala.

, ,

COVID-19 i nowy lek przeciwwirusowy Pfizera

Opracowywanie nowych leków to proces długotrwały. Tym bardziej imponuje tempo wprowadzania szczepionek i wysiłków, jakie zapewnić nam mają nowe leki przeciw COVID-19.

,

Które zioła będą pomocne w COVID-19?

Stosowanie ziół dało początek farmakoterapii, czyli leczeniu opartemu na lekach. Traktujemy rośliny jako naturalną i bezpieczną alternatywę wobec leków. Poszukując skutecznego środka przeciwwirusowego wobec COVID-19 sięgnięto też więc do analizy znanych ziół.

, ,

Amantadyna a COVID-19. Lek czy nowy olej wężowy?

Amantadyna stała się popularna w Polsce kilka miesięcy temu. Wszystko zaczęło się, gdy doktor Włodzimierz Bodnar, pediatra i pulmonolog z Przemyśla zauważył, że pacjenci neurologiczni lepiej znoszą zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

,

Deksametazon w terapii COVID-19 — przegląd wiedzy klinicznej

Walka z pandemią wirusa SARS-COV-2 oraz wywoływaną przez niego chorobą COVID-19 toczy się na dwóch frontach. Na pierwszym z nich naszą bronią są szczepionki. Wydawać by się mogło, że oczy całego świata zwrócone są właśnie w tym kierunku. Jednak rozwój tych innowacyjnych produktów był procesem czasochłonnym. Dlatego też część naukowców przyjęła nieco odmienną strategię walki z COVID-19. Mianowicie skupili oni swoje wysiłki na szukaniu skutecznego oręża wśród leków dobrze znanych ludzkości, a co za tym idzie stosunkowo tanich i łatwo dostępnych. Jednym z nich jest deksametazon.

, ,

Jakie leki na COVID-19 są skuteczne?

COVID-19 to choroba wywoływana przez wirusa SARS-CoV-2, należącego do grupy koronawirusów, który spowodował wybuch pandemii na początku 2020 roku. Od tego czasu, rozpoczęto wiele badań klinicznych nad skutecznością potencjalnych leków, które miałyby pomóc w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19. Jaki jest aktualny stan wiedzy na temat leczenia COVID-19? Czy któryś z badanych leków okazał się skuteczny?

Jak to jest z tą dostępnością Viregyt K?

W dniu 30 listopada 2020 roku Minister Zdrowia Adam Niedzielski wydał kolejne obwieszczenie w sprawie ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu produktów leczniczych na jednego pacjenta. Tym razem do grona leków reglamentowanych w 2020 roku dołączył Viregyt K.