Tabletki na gardło bez recepty: Orofar max, Septolete (fot. leki.pl).

Czy istnieją tabletki na gardło z antybiotykiem bez recepty?

Ból gardła to najczęściej występujący objaw infekcji wirusowej i bakteryjnej. Często towarzyszy mu zaczerwienienie i obrzęk. Ból gardła może charakteryzować się pieczeniem, drapaniem, bólem przy przełykaniu. Istotne, żeby szybko zacząć działać. Które z dostępnych leków skutecznie zwalczają bakterie i wirusy, łagodzą ból i zapewnią komfort w infekcji? Antybiotyki to związki, które hamują namnażanie się bakterii, prowadzą do śmierci komórki bakteryjnej, zmniejszając objawy infekcji.

, ,
Syrop na gardło dla dzieci: Bobolen porost islandzki, Pelavo, Grintuss Pediatric (fot. leki.pl).

Co stosować na ból gardła u dzieci?

Ból gardła jest bardzo częstym objawem infekcji wirusowych zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Występuje on z reguły na początku infekcji, ale może trwać też dłużej.
Objawiać się może silnym bólem, drapaniem, trudnościami w przełykaniu, a także wysuszeniem i podrażnieniem błony śluzowej gardła.

, ,
Leki z porostem islandzkim: Isla, Bobolen porost islandzki, Natur-Sept Gardło (fot. leki.pl).

Na co pomaga porost islandzki?

Czy doświadczyliście kiedyś chrypki, suchego i lekko bolącego gardła albo uciążliwego, suchego kaszlu? Z pewnością tak. Jednak nie zawsze trzeba sięgać po silne środki, gdyż czasami wystarczające mogą okazać się środki naturalne, takie jak porost islandzki. Czy porost islandzki jest dobry na gardło? Jak go stosować? Czy kobiety w ciąży mogą stosować porost islandzki?

, , ,
Naturalne sposoby na ból gardła (fot. Canva).

Co zrobić, żeby nie bolało gardło? – przegląd naturalnych sposobów

Ból gardła jest dolegliwością, która znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. W związku z tym zawsze warto sięgnąć po środki łagodzące ból i przyspieszające gojenie. Dla zwolenników naturalnych metod leczenia znajdzie się cała gama sposobów na walkę z bólem. Poniższy artykuł wskaże, co zrobić, żeby gardło nie bolało?

,
Dobry spray na ból gardła dla dorosłych: Gardimax medica, Uniben czy Orofar Total Action? (fot. leki.pl).

Jaki jest dobry spray gardło dla dorosłych: Argentin-T, Tantum Verde czy Uniben?

Ból gardła dotyka każdego, najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie. Czasami przechodzi samoistnie, ale zdarza się, że rozwija się w coś poważniejszego. W każdym wypadku ból gardła przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, w szczególności osobom, których praca polega na mówieniu, jak np. nauczyciele. Czy spray na ból gardła są skuteczne i warte polecenia? Jak wybrać dobry spray na ból gardła?

, ,
Co stosować na ból gardła u karmiącej? Glimbax, Strepsils Intensive czy Tantum Verde? (fot. leki.pl)

Co można stosować na ból gardła w trakcie karmienia piersią?

Ból gardła zazwyczaj jest jednym z objawów przeziębienia i infekcji wirusowych. Choć silny ból niejednokrotnie utrudnia swobodne przełykanie śliny czy jedzenia, to zazwyczaj nie zagraża w istotnym stopniu naszemu zdrowiu. Na rynku istnieje wiele leków, głównie do stosowania miejscowego, łagodzących ból gardła. Sytuacja wygląda zgoła inaczej, gdy na ból gardła cierpi kobieta karmiąca piersią. Jakie leki są wówczas dla niej bezpieczne?

,