Jakie są leki na opuchnięte nogi? (fot. Canva)

Jakie są leki moczopędne na obrzęki nóg?

Obrzęki nóg stanowią bardzo powszechny problem, który dotyka zarówno osób w wieku podeszłym jak i osób młodych. Jest to objaw, który wynika z gromadzenia się wody w różnych częściach ciała. Poniższy artykuł wskaże, najsilniejsze zioła moczopędne niwelujące opuchnięte miejsca.

,
Jakie są leki moczopędne na obrzęki i ciśnienie na receptę? (fot. Canva)

Jakie są leki moczopędne na receptę?

Jak działają diuretyki, czyli leki na odwodnienie? Leki moczopędne, czyli diuretyki to jedna z ważnych grup leków stosowanych w leczeniu nadciśnienia tętniczego, jak i niewydolności mięśnia sercowego. Leki moczopędne działają najczęściej hamując transport czynny sodu w kanaliku nerkowym, bądź utrudniając dopływ jonów sodowych lub chlorkowych do  miejsc transportu. Diuretyki nie wpływają jedynie na zwiększenie wydalania […]

,
Jakie są tabletki na pozbycie się wody z organizmu? (fot. Canva)

Poznaj tabletki na pozbycie się wody z organizmu

Zatrzymanie wody w organizmie może powodować wiele nieprzyjemnych efektów. Oprócz opuchniętej twarzy, kończyn, ogólnego uczucia ociężałości, często obserwuje się także wahania wagi. Coraz więcej pacjentów zgłasza się do apteki z tym problemem. Wpływ mają na to obecny, siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta i brak aktywności fizycznej. Jak usunąć nadmiar wody z organizmu? Czy istnieją bezpieczne i skuteczne metody? Czy same tabletki wystarczą?

,

Fitolizyna pasta czy tabletki-co lepsze?

Fitolizyna to preparaty stosowane w zakażeniach i stanach zapalnych dróg moczowych i kamicy dróg moczowych. Występuje jako pasta, która jest produktem leczniczym, oraz jako tabletki będące suplementem diety. Czy któryś z nich jest skuteczniejszy?

, ,

Jakie dobre tabletki moczopędne kupisz w aptece bez recepty?

W aptekach jest wiele leków o działaniu moczopędnym, jednak większość z nich jest dostępna wyłącznie na receptę. Istnieją jednak preparaty — głównie ziołowe — o słabym działaniu diuretycznym, które można nabyć bez przepisu lekarza. Jakie leki moczopędne bez recepty można kupić w aptece?

, ,
Leki bez recepty na zakażenie dróg moczowych: Fitolizyna, Urosept czy NeoFuragina? (fot. leki.pl).

Silny lek na zapalenie pęcherza bez recepty – Furagina, Urosept czy Fitolizyna?

Zakażenia dróg moczowych to częsty problem, szczególnie u kobiet. Na szczęście nie każda taka infekcja wymaga interwencji lekarza. Mamy dostępne bez recepty silne środki, które zastosowane we wczesnej fazie infekcji są skuteczne.

, ,

Zioła w infekcjach pęcherza moczowego — czy są skuteczne?

Leki ziołowe mogą stanowić skuteczną formę profilaktyki i leczenia infekcji dróg moczowych o łagodnym przebiegu. Mądrze wykorzystane preparaty roślinne mogą pomóc pacjentowi uniknąć antybiotykoterapii, która ciągnie za sobą wiele niekorzystnych konsekwencji. Jakie zioła mogą pomóc w przypadku bakteryjnego zakażenia dróg moczowych?