Najlepsza maść na hemoroidy – czyli jaka?

Czy można uniknąć hemoroidów? Jak im zapobiegać oraz co zrobić, gdy już się pojawią? Jakie są ich objawy? Których preparatów należy używać? Czy istnieje najlepsza maść na hemoroidy?

,

Jak wykonać i jak szybko działa wlew Enema?

Enema jest wlewką doodbytniczą i służy do oczyszczania jelita grubego. Niewielka butelka z płynem zastąpiła nielubianą lewatywę, czyli wypełnienie jelita grubego dużą ilością mydlin. Składniki Enemy nie mają nic wspólnego z mydłem, dzięki temu wszystko przebiega bezboleśnie, nie szczypie i nie podrażnia śluzówki odbytu w trakcie i po zabiegu. Enema działa prawie natychmiast. Ostrożnie należy stosować u dzieci, a w przypadku kobiet w ciąży jedynie w szczególnych przypadkach.

,

Wlewki doodbytnicze i czopki – jaki jest najlepszy lek na zaparcia?

Zaparcia to jedna z tych dolegliwości, o której pacjenci nie lubią głośno mówić. Tymczasem problem ten jest niezwykle powszechny, dotyczy bowiem niemal co trzeciego z nas. Jak sobie radzić z zaparciami? Jakie czopki i wlewki na zaparcia są obecnie dostępne na rynku?

, ,

Bisakodyl — szybki sposób na zaparcia. Dulcobis czy Bisacodyl?

Zaparcia nie są wstydliwym problemem. Najnowsze dane wyraźnie wskazują, że mogą one dotyczyć co trzeciego z nas. Istnieje wiele leków, które skutecznie mogą łagodzić problem utrudnionych wypróżnień — jednym z nich jest bisakodyl. Sprawdź, jak działa i w jakich preparatach się znajduje.

, ,

Zaparcia u niemowląt. Jak ulżyć naszemu dziecku?

Temat wypróżnień u niemowląt to chyba jeden z najczęściej pojawiających sie tematów na forach dla mam. Dlaczego mamy tak często szukają porad w tym temacie i czy mają się czym martwić?

, , ,
Jakie są najsilniejsze czopki na hemoroidy? Hemorol, ProctoGlyvenol czy Procto Hemolan? (fot. leki.pl)

Poznaj ranking najlsilniejszych czopków na hemoroidy bez recepty

Czopki na hemoroidy znajdują zastosowanie w chorobie hemoroidalnej (Hemorrhoidal disease). Hemoroidy to popularna nazwa guzków krwawniczych. Są to struktury anatomiczne, uszczelniające kanał odbytu. Dolegliwości związane z chorobą hemoroidalną pojawiają się wtedy, gdy dochodzi do ześlizgnięcia się guzków poza kanał odbytu i rozwinięcia się stanu zapalnego.

, ,